Amnesty International: винних у скоєних злочинах не покарано

25 Feb, 2015 | |

 Міжнародна правозахисна організація Amnesty International вказує на необхідність розслідувати злочини, що стались під час конфлікту на сході України та протестів у центрі Києва. Про це йдеться у щорічній доповіді організації щодо стану прав людини у світі у 2014 році.

У доповіді вказано, що міжнародне законодавство щодо прав людини порушують обидві сторони конфлікту на Донбасі.

Йдеться про обстріли житлових районів та викрадення людей.
Правозахисники акцентують увагу на непокараності причетних до злочинів проти кримських татар, що стались в анексованому Росією Криму.

Інформується, що ситуація з правами людини в Криму "очікувано" погіршилась - російські закони обмежили права на свободу слова, зборів і об'єднань.

"Проукраїнські активісти та представники кримськотатарської громади стали мішенями для воєнізованих формувань і переслідувалися з боку фактичної влади", - йдеться у звіті.

У листопаді "уповноважена з прав людини" в Криму заявила, що до неї не звертались активісти чи журналісти, які зазнавали тиску. За її словами, у Криму робили все можливе, щоб розслідувати зникнення кримських татар.

Amnesty International каже, що і в окупованому РФ Криму, і на території, яку контролюють сепаратисти на Донбасі, були випадки викрадення людей та жорстокого поводження з полоненими.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Через дії в Україні Росія повністю втратила довіру до себе

Урсула фон дер Ляєн, Міністр оборони Німеччини
Урсула фон дер Ляєн
Міністр оборони Німеччини

Наскільки насправді великі навчання? Точний розмір відомо лише Москві та Мінську. Сусіди та багато партнерів в НАТО припускають, що фактична кількість сил, задіяних на російській та білоруській стороні, перевищує офіційно зареєстровану кількість 12,700 військових.

Чи відходить Україна «на другий план»?

Джеймс Девіс
Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена

На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.

Експерт про ініціативу розпуску Конституційного суду

Франческо Палермо
Франческо Палермо
Професор порівняльного конституційного права університету Верони

Розвиток подій в Україні викликає стурбованість, бо погіршується. Варто зауважити, що сьогодні у багатьох країнах спостерігається помітна тенденція до загострення конфлікту між політичною та судовою гілками влади, за якого перша бере контроль над другою.