ЄС: економічне зростання перевищило очікування

30 Apr, 2024 | |

Економічне зростання в єврозоні перевищило очікування економістів у першому кварталі року, тоді як річний рівень інфляції за квітень продемонстрував стабільні показники порівняно з попереднім місяцем. Це призупинило низхідну тенденцію, що почалася в січні, але також дало деякі обнадійливі ознаки очікуваного зниження ставки Європейським центральним банком (ЄЦБ) у червні.

За попередніми даними Євростату, опублікованими у вівторок, річне зростання ВВП єврозони досягло 0,3% у першому кварталі 2024 року порівняно з попереднім кварталом 2023 року. Це становить значне поліпшення у порівнянні з попереднім зниженням на 0,1% і перевершує прогнози економістів, які очікували зростання на рівні 0,1%. Також це є найвищим показником зростання з третього кварталу 2022 року.

Останні дані статистичного управління Європейського Союзу вказують на те, що загальний гармонізований індекс споживчих цін (HICP) утримується на рівні 2,4% в річному вимірі, що відповідає прогнозам. Річний рівень базової інфляції, який виключає енергоносії та продовольчі товари, знизився з 2,9% у березні до 2,7% у квітні, що є трохи вище за очікуване зниження до 2,6%. Однак, це вже дев'ятий місяць поспіль, коли спостерігається зниження річних базових темпів інфляції в єврозоні.

У Європейському Союзі зростання ВВП склало 0,3% у першому кварталі 2024 року у порівнянні з попереднім кварталом, що є прискоренням відносно попереднього стабільного показника. Ірландія показала найбільше зростання серед держав-членів з показником +1,1% відносно попереднього кварталу, за нею слідують Латвія, Литва та Угорщина з приростом на +0,8%. Швеція стала єдиною країною-членом, де було зафіксовано спад на -0,1% у порівнянні з попереднім кварталом.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Франція готова до переговорів з Путіним

Жан-Марк Эро
Жан-Марк Эро
Міністр закордонних справ Франції

Франція готова до переговорів з В.Путіним, однак жодного політичного рішення за участю Б.Асада не буде. Наразі необхідним є відновлення переговорів для забезпечення політичного переходу на основі резолюції 2254 Ради Безпеки ООН.

Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії

Max Boot
Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США

 Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.

Україні треба реальна фінансова допомога

Роберт Кан (Robert Kahn)
Роберт Кан (Robert Kahn), старший фінансовий аналітик, Рада зовнішніх зносин, США

На фоні драматичних переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі, результати переговорів між Україною та Міжнародним валютним фондом відійшли на другий план. Однак важливим стало досягнення домовленості про виділення України кредиту МВФ на суму 17,5 млрд. дол. США.