ЄС: економічне зростання перевищило очікування admin 30 Apr, 2024

Економічне зростання в єврозоні перевищило очікування економістів у першому кварталі року, тоді як річний рівень інфляції за квітень продемонстрував стабільні показники порівняно з попереднім місяцем. Це призупинило низхідну тенденцію, що почалася в січні, але також дало деякі обнадійливі ознаки очікуваного зниження ставки Європейським центральним банком (ЄЦБ) у червні.

ЄСекономіка

Німеччина: прибутки компанії Volkswagen впали на 20%

31 May, 2016

 Прибутки Volkswagen впали на 20% за перші три місяці 2016 року. Компанія намагається впоратися із наслідками скандалу із підробкою тестів на викиди.
У першому кварталі прибуток одного із провідних автовиробників скоротився до 3,2 млрд євро. Рік тому він становив 3,97 млрд євро.

Минулого року VW визнав, що застосовував певні технології, аби спотворити результати тестів на викиди двигуна у США.
Компанія вже виділила понад 16 млрд євро на покриття видатків, пов'язаних із скандалом.

Китай: експорт падає

10 Aug, 2015

 

Китай в липні 2015 року скоротив експорт на 8,3% у доларовому еквіваленті в порівнянні з аналогічним показником минулого року.

 

Зменшення обсягів експорту відбулося через зміцнення юаня і слабкого попиту в країнах ЄС. У свою чергу, імпорт впав на 8,1%. Зовнішньоторговельний дефіцит в минулому місяці склав 43 млрд. доларів США.

 

З початку року Китай знизив експорт до країн ЄС на 2,5%, до Японії - на 10,5%. При цьому продажі товарів і послуг в США збільшилися на 9,3%.

Інфляція в Китаї в липні прискорилася з 1,4% до 1,6% в річному вираженні.

 

Чим загрожує Україні занепад російських регіонів?

How declining of Russian regions threatens Ukraine?
18 Feb, 2014

According to the accumulated recent data statistics on the development of the 83 Russian regions, rather difficult political and economical perspective could be predicted for its neighboring country. Difficult situation in the Russian regions has already leaded to covert rebellion. Ukrainian officials should think twice before deciding to turn to the Customs Union instead of the EU perspectives.

Україна – житниця Індії

Ukraine is the breadbasket of India
22 Oct, 2013

Despite the significant efforts made by many international organizations, humanitarian aids and very high yields within the last years, many countries are still experiencing acute shortage of foods. This applies particularly to the African continent and South East Asia. The reason for these trends is rather clear: these two regions provide a major percentage increase in world population and, in the vast majority, have the critically low level ensuring of foods. Could Ukraine make advantages from such situation?

Мексика: оптимістичні прогнози щодо економічного зростання знижуються

03 Oct, 2013

На початку року, новий уряд Мексики на чолі з президентом Енріке Пенья Ньєто прогнозував, що економіка буде рости зі швидкістю більше 3,5%, що на багато краще, ніж в багатьох країнах в регіоні.

Реальне зростання економіки Мексики скоротилось в другому кварталі вперше за чотири роки. Темпи зростання складають близько 1,7%. Деякі приватні економісти кажуть що реальні показники ще нижче.

Раніше чиновники обґрунтовували зменшення зростання до 1,8%, звинувачуючи постійне фінансове сповільнення у Сполучених Штатах, з якою економіка Мексики тісно пов’язана.

Китай продовжує витісняти Росію з Середньої Азії

China displacing Russia from the Middle Asia
30 Sep, 2013

GeoWebAgainst the background of intensification of Russian diplomacy towards Ukraine and other CIS’s countries – Belarus and Moldova, Moscow quietly continues to lose its political and economic position in another important region – in the Central Asia. China is skillfully using this trend gradually robbing the leverage of influence over the political, economical and energy processes in the region. But what does it mean for Ukraine?

Росія: розпочався саміт 20

06 Sep, 2013

 Лідери 20 найвпливовіших країн світу зібрались у російському Санкт-Петербурзі на саміт на тлі глибокого розколу щодо розв'язання кризи в Сирії. Напередодні переговорів президент Росії Володимир ПУТІН застеріг про те, що дії в Сирії, не схвалені ООН, будуть "агресією".

 

Своєю чергою, президент США Барак ОБАМА заявив, що через ситуацію в Сирії на кону - довіра до міжнародного співтовариства. Перед початком саміту комітет Сенату США схвалив використання військової сили в Сирії у відповідь на ймовірне застосування хімічної зброї.

 

Наступного тижня пропозицію розглядатиме Сенат, і у разі ухвалення вона відкриє шлях до застосування військової сили у Сирії упродовж 60 днів з можливістю продовження ще на 30.

 

Нелегальна імміграція в США: врятує чи загубить?

Illegal immigration in the USA: advantages or disadvantages?
30 Jul, 2013

Глобальні процеси СШАСьогоднішні питання нелегальної імміграції становить серйозну проблему для системи національної безпеки Сполучених Штатів Америки. Фактор нелегальної імміграції набув загрозливих форм, які свідчать про фактичну втрату контролю Уряду США над окремими ділянками американського державного кордону, зокрема, його американсько-мексиканської частини. Чи настільки загрозлива нелегальна імміграція? І чи має вона позитивні сторони?