Труднощі, які сьогодні переживає Україна, носять не лише відверто негативний характер. По-перше, в Україні народилося потужне громадянське суспільство, яке може і повинно стати основним двигуном у проведенні в країні довгоочікуваних реформ. По-друге, в Україні різко зросла самосвідомість громадян, які нарешті почали розуміти себе як велику європейську націю, що відроджується після століть забуття. По-третє, в Україні розпочався важливий процес формування національних збройних сил, що життєво необхідно, маючи такого сусіда, як Росія.
Китай: вирішив збільшити видобуток сланцевого газу в 150 разів
Міністерством земельних і природних ресурсів Китаю прогнозуєтся збільшення видобутку сланцевого газу з нинішніх 200 мільйонів кубометрів до 30 мільярдів до 2020 року. Про це пише ділове видання «Мейжі цзинцзи синьвень».
Газета повідомляє, що основною перешкодою для реалізації прогнозу міністерства може стати технологічне відставання КНР. Для видобутку сланцевого газу в усьому світі застосовується технологія гідравлічного розриву пластів землі, яка вимагає великої кількості водних ресурсів. Проте в Китаї вже зараз відчувається брак питної води. Крім того, в країні немає розгалуженої мережі трубопроводів, яка б дозволила відразу доставляти газ споживачеві.
Проте, видобуток палива буде стрімко рости, якщо Китай отримає потрібні технології.
США з імпортера стали експортером газу
Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон
Менше ніж за двадцять років Сполучені Штати Америки з одного із найбільших у світі імпортерів природного газу стали одними із найбільших у світі його експортерів. Це стало можливим завдяки активному розвитку видобутку сланцевого газу, який дозволив США повністю позбутися зовнішньої залежності від цього виду палива та по-новому запустити процеси виробництва в США (у першу чергу металургії та хімічної промисловості), що стало можливим завдяки невеликій ціні на газ.
Газпром вважає сланцевий газ фантомом
Лена Коларска-Бобінська, депутат Європарламенту, член групи від Європейської народної партії
Лена Коларска-Бобінська, євродепутат, член групи від Європейської народної партії, про причетність «Газпрому» до антисланцевої кампанії в Європі:
Звичайно, чутки про спонсорство «Газпромом» антисланцевих кампаній до мене доходять. Хоча ніяких прямих доказів цього я не маю.
Газпром не проводить в Європі антисланцеві кампанії
Карл ШЛІТЕР, депутат Європейського парламенту від Швеції,
Карл ШЛІТЕР (Carl Schlyter), депутат Європейського Парламенту від Швеції,
Група «Зелені» \ Європейський вільний альянс», автор Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу.
Пане Карле, що Ви можете сказати про причетність «Газпрому» до фінансування в Європі антисланцевої кампанії.
Китай: оголошено плани по виділення субсидій на видобуток сланцевого газу
Уряд Китаю прийняв рішення виділяти необхідні кошти на розвідки та видобуток сланцевого газу, який знаходиться на території Китаю. Зокрема, передбачається, що з урядових фондів буде виділено близько 0,06 дол. США на розвідку та видобуток кожного кубічного метру сланцевого газу.
Така програма фінансування сланцевих досліджень триватиме до 2015 року включно.
Чи зможе сланцевий газ змінити енергоринок Європи?
Група глобальної розвідки Geostrategy вважає, що сьогодні поки що важко оцінити реальне значення сланцевого газу для Європи як замінника традиційного природного газу. Це пояснюється як незавершеним процесом дослідження покладів газу, так і складністю його видобутку.