Кібаратаки на Європу: найпотужніша за історію
Багато організацій по всій Європі і Азії зазнали масштабної кібератаки, в якій використали невідому шкідливу програму.
За даними впливової групи експертів із кібербезпеки alwareHunterTeam, найбільше через атаку вірусу постраждали сервери на території Росії і Тайваню.
Сильний удар здійснили також на комп'ютерні системи Британії, Іспанії, Італії, Німеччини, Португалії, Туреччини, України, Казахстану, Індонезії, В'єтнаму, Японії та Філіппін.
"Новий вірус поширюється із пекельною швидкістю", - повідомляють дослідники MalwareHunterTeam.
Програма блокує комп'ютери і вимагає за їх розблокування оплату в біткоїнах.
"Планові технічні роботи"
За повідомленнями низки російських ЗМІ, у Росії хакерської атаки зазнали сервери МВС і операторів зв'язку.
Як підтвердив РБК представник "Мегафона" Петро Лідов-Петровський, вірус атакував комп'ютери компанії, але не вплинув на зв'язок чи абонентів. IT-фахівцям довелося вимкнути мережі, щоб вірус не поширився.
Зараз компанія спільно з "Лабораторією Касперського" ліквідовує шкідливу програму, пише РБК.
Кілька видань повідомили про атаку на внутрішню мережу міністерства внутрішніх справ Росії.
У МВС стверджують, що кібератаки на їхні сервери не було, а перебої, про які повідомляли ЗМІ, спричинили профілактичні роботи.
Раніше Національна служба охорони здоров'я Британії повідомила, що комп'ютерні системи лікарень по всій країні вийшли з ладу через атаку "програм-вимагачів".
За інформацією експертів MalwareHunterTeam, комп'ютери атакувала шкідлива програма WanaCrypt0r 2.0, яка є модифікацією програми під назвою WCry / WannaCry, що вперше з'явилася в лютому 2017 року.
Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися

Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США
В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.
Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом

Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»
Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.
Українська армія переможе

Марк Хертлін, (Mark Hertling) генерал-лейтенант, колишній командувач Збройних сил США в Європі
Протягом своєї військової кар’єри я бачив українських військових у різних ситуаціях. Я бачив їх під час участі у миротворчих операціях на Балканах.