Македонія: результати референдуму потрібно закріплювати в парламенті

01 Oct, 2018 | |

Більшість тих, хто проголосував на референдумі про перейменування Македонії підтримали відповідну угоду з Грецією і вступ країни в НАТО і ЄС. Тепер це питання буде розглядати парламент, заявив македонський прем'єр Зоран Заєв.
 
«Це серйозний внесок, камінь у фундамент майбутнього нашої Македонії. На референдумі сьогодні проголосували понад 650 тис. громадян. З тих, хто голосував, більше 90% висловилися за і вважають, що Республіка Македонія повинна прийняти договір з Грецією і стати членом НАТО і ЄС », - зазначив глава уряду.

Він додав, що в найближчі тижні спробує зібрати в парламенті більшість у дві третини мандатів для прийняття конституційних змін за договором з Афінами. В іншому випадку країну чекають позачергові парламентські вибори, підкреслив македонський лідер.

Але 650 тис. це лише близько 36,84 % з 1,8 мільйона громадян країни, які мають право голосу. Для визнання референдуму таким що відбувся, в ньому повинні були взяти участь понад 50 відсотків виборців.
 
Єврокомісар з з питань розширення і політики добросусідства ЄС Йоханнес Хан заявив, що референдум показав «широку підтримку» євроатлантичного вибору Македонії, і закликав політичних лідерів поважати це рішення.
 
У свою чергу генсек НАТО Йенс Столтенберг заявив, що альянс вітає результати, які показав референдум. «Двері НАТО відкриті, але все національні процедури повинні бути завершені», - додав він.
 
Нагадаємо, уряд Греції 17 червня підписали з Республікою Македонія договір, який вирішує багаторічну суперечку про її назві і відкриває Скоп'є шлях в НАТО і ЄС. Сторони домовилися про перейменування країни в Республіку Північна Македонія.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україна, ЄС: окремі результати дії зони вільної торгівлі

Сергій Даниленко
Модератор групи Geostrategy Сергій Даниленко
analytics@geostrategy.ua

Українські виробники активно використовують преференції в рамках торгівлі між Україною та ЄС. Наприкінці 2016 року вже повністю використано 11 тарифних квот:

Місія Кокса-Квасьнєвського повинна діяти до саміту «Східного партнерства»

Крістіан ВІГЕНІН
Крістіан ВІГЕНІН, (Крістіан Іванов Вігенін), Депутат Європарламенту (група «Прогресивний альянс соціалістів і демократів), голова Парламентського асамблеї «Східного партнерства»

Крістіан ВІГЕНІН, депутат Європарламенту (група «Прогресивний альянс соціалістів і демократів), голова Парламентського асамблеї «Східного партнерства» про діяльність місії Кокс-Квасьнєвський:

Україна повинна швидше здійснювати реформи

Ольга ОЛІКЕР
Ольга ОЛІКЕР (Olga Oliker), старший аналітик Центру стратегічних та міжнародних досліджень (Center for Strategic and International Studies)
Профессор

Віце-президент США Джо Байден під час свого останнього візиту в Україну оголосив про наміри США виділити Україні додатково 120 млн. дол. допомоги на проведення економічних реформ та боротьбу із корупцією.