Нагірний Карабах: перемир’я порушено
Вранці Вірменія повідомила про бої біля Худаферинського водосховища та мосту, який поєднує невизнану Нагірно-Карабську республіку та Іран.
Приблизно о 16:00 за київським часом президент Азербайджану Ільхам Алієв повідомив у Twitter про встановлення азербайджанського прапору над середньовічним Худаферинським мостом і опублікував відео азербайджанських військових на тлі цього моста.
Якщо азербайджанські військові встановлять контроль над районом біля водосховища, це означатиме, що вони просунулися на понад 40 км на південній ділянці фронту з початку бойових дій і тепер перебувають у 40 км від визнаного міжнародною спільнотою кордону з Вірменією.
Нова війна в Карабаху почалася 27 вересня. Армія невизнаного Арцаху ( вірменська назва Нагорного Карабаху) повідомила про 710 загиблих військових та добровольців станом на вечір 18 жовтня. Азербайджан дані про бойові втрати не повідомляє.
Водночас з обох боків внаслідок обстрілів загинули десятки цивільних.
Опівночі між сторонами розпочалося гуманітарне перемир'я, проте і Вірменія, і Азербайджан майже одразу звинуватили супротивника у його порушенні.
Вранці речниця Міноборони Вірменії Шушан Степанян повідомила про те, що о 7:20 азербайджанські військові перейшли в наступ в напрямку Худаферинського водосховища. Воно розташоване на ділянці кордону Азербайджану з Іраном, яку понад чверть століття контролюють вірменські військові.
Франція готова до переговорів з Путіним

Жан-Марк Эро
Франція готова до переговорів з В.Путіним, однак жодного політичного рішення за участю Б.Асада не буде. Наразі необхідним є відновлення переговорів для забезпечення політичного переходу на основі резолюції 2254 Ради Безпеки ООН.
НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону

Єнс Столтенберг
НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону, і тому активно вивчає плани збільшення власних сил у Східній Європі у відповідь на «нову норму» російської агресії, погроз і примусу.
Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом

Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи
-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?