ООН: Українські моряки є військовополоненими

13 Mar, 2019 | |

Українські моряки, затримані російськими прикордонниками в Керченській протоці в листопаді 2018 року, повинні бути взяті під захист як військовополонені згідно з Третьою Женевською конвенцією. Про це йдеться в доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ), яка опублікована на сайті організації.

У ній зазначено також, що Росія досі не надала УВКПЛ доступ на територію Криму, як того вимагає кілька резолюцій Генасамблеї ООН.

«Російська Федерація продовжує застосовувати свої закони всупереч міжнародному гуманітарному праву, яке поширюється на окупаційну державу, результатом чого є тяжкі порушення прав людини, які непропорційно сильно впливають на кримських татар», - йдеться в доповіді.

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року співробітники прикордонного управління ФСБ Росії обстріляли та затримали в Керченській протоці три військові кораблі України, які здійснювали плановий перехід з Одеси до Маріуполя. Всі 24 члени екіпажів арештовані і знаходяться в московському СІЗО за звинуваченням в незаконному перетині кордону. 

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Ми повинні подвоїти нашу підтримку для України

Джин Шахін сенатор США від Нью-Гемпширу
Джин Шахін сенатор США від Нью-Гемпширу

Я вважаю, що ця стратегія повинна мати принаймні чотири компоненти: введення більш жорстких санкцій, зміцнення НАТО і наших союзників, демонструючи сильну підтримку для України, і протидія російській пропаганді.

Місія Кокса-Квасьнєвського повинна діяти до саміту «Східного партнерства»

Крістіан ВІГЕНІН
Крістіан ВІГЕНІН, (Крістіан Іванов Вігенін), Депутат Європарламенту (група «Прогресивний альянс соціалістів і демократів), голова Парламентського асамблеї «Східного партнерства»

Крістіан ВІГЕНІН, депутат Європарламенту (група «Прогресивний альянс соціалістів і демократів), голова Парламентського асамблеї «Східного партнерства» про діяльність місії Кокс-Квасьнєвський:

США з імпортера стали експортером газу

Френк Веррастро
Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон

Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон