Польща: в країну прибудуть додаткові сили армії США

04 Aug, 2020 | |

Сполучені Штати та Польща завершили переговори щодо Угоди про посилене оборонне співробітництво (EDCA), спираючись на існуючу співпрацю в галузі безпеки та впорядкування багаторічного оборонного партнерства. ПРо це говориться в офіційній заяві міністерства оборони США.

EDCA відображає спільне бачення, викладене в Спільних деклараціях, підписаних президентами Дональдом Дж. Трампом та Анджеєм Дудою в 2019 році. Зокрема, вона забезпечує необхідну правову базу, інфраструктуру та справедливий розподіл тягарів, необхідних для поглиблення оборонного співробітництва.

EDCA дозволить розширити ротаційну присутність США близько 1000 особового складу, включати передові елементи штабу V корпусу армії США та штаб дивізії, можливості розвідки, спостереження та розвідки та інфраструктуру для підтримки бойової команди бронетанкової бригади та бойової авіаційна бригада. Це додатково до 4500 американських співробітників, які вже перебувають у ротації у Польщі.

Поряд з нещодавно оголошеними змінами в позиції європейських стратегічних сил, EDCA посилить стримування проти Росії, зміцнить НАТО, заспокоїть  союзників, а присутність США у Польщі на східному фланзі НАТО покращить  стратегічну та оперативну гнучкість. Це є важливою віхою для американсько-польських відносин та колективної трансатлантичної безпеки.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Конгрес має надати фінансову підтримку Україні

Бен Кардін
Бен Кардін
Сенатор США, Голова Комітету з закордонних справ Сенату

Сенатор Кардін заявив, що у той час, як багато американських сімей в родинному колі святкували День подяки, ук

2013 рік – найбільш складний для Ірану

Аліреза Надер (Alireza Nader)
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону

Єнс Столтенберг
Єнс Столтенберг
Генсек НАТО

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону, і тому активно вивчає плани збільшення власних сил у Східній Європі у відповідь на «нову норму» російської агресії, погроз і примусу.