Польща: в країну прибудуть додаткові сили армії США

04 Aug, 2020

Сполучені Штати та Польща завершили переговори щодо Угоди про посилене оборонне співробітництво (EDCA), спираючись на існуючу співпрацю в галузі безпеки та впорядкування багаторічного оборонного партнерства. ПРо це говориться в офіційній заяві міністерства оборони США.

США: кількість військ буде скорочена

08 Jul, 2015

Впродовж найближчих двох років Пентагон має намір скоротити чисельність американських військ на 40 тисяч, повідомляють американські ЗМІ.

До кінця 2017 року особовий склад армії США скоротиться до близько 450 тисяч військовослужбовців.

Пентагон збирається скоротити ще 17 тисяч цивільних, що працюють у військових структурах.

За повідомленнями, план скорочення мають офіційно оголосити пізніше цього тижня.

У 2012 році, у розпал конфліктів в Іраку та Афганістані, американська армія налічувала понад 570 тисяч військовослужбовців особового складу.

Близько 10 тисяч американських військових досі перебувають в Афганістані - їх поступове виведення раніше відклали щонайменше до 2016 року.

Візити/переговори/міжнародні конференції у період 17-23 вересня 2012 року

17 Sep, 2012

 

• 17 вересня – Міністр оборони США Леон ПАНЕТТА розпочне робочий візит в Японію та Китай;

 

• 18 вересня – у Брюсселі відбудеться саміт Європейський Союз – Південно-Африканська Республіка;

 

• 19 вересня – під час відкриття Генеральної Асамблеї ООН в Нью-Йорку Міністр закордонних справ Росії Сергій ЛАВРОВ та Державний секретар США Хіларі КЛІНТОН проведуть зустріч, на якій обговорять шляхи вирішення політичної кризи у відносинах між Вірменією та Азербайджаном;

 

• 20 вересня – співробітники міжнародного аеропорту в Дубліні мають намір розпочати страйк;

 

Україна втрачає можливість участі в найбільших військово-морських навчаннях

18 Jul, 2012

Кожні два роки біля Гавайських островів (США) проводяться найбільші у світі міжнародні військово-морські навчання – Rim of the Pacific (RIMPAC). Цього року вони розпочалися 27 червня і триватимуть до 7 серпня включно. Запрошення від Міністерства оборони США на участь у RIMPAC-2012 отримала 21 іноземна держава. Україна жодного разу не була запрошена до участі у цих військово-морських навчаннях. Київ не отримав запрошення і цього року.

Киргизстан: військова база в Манасі критично важлива для США

13 Mar, 2012

13 березня 2012 року Міністр оборони США Леон ПАНЕТТА відвідає з робочим візитом Киргизстан. Основна мета візиту – обговорити з керівництвом Киргизстану перспективи використання військово-повітряними силами США авіабази Манас. Керівник американського військового відомства продовжує розглядати Манас як ключовий фактор для перекидання військ до Афганістану а також здійснення дозаправки американських військових літаків, які беруть участь у військових операціях на території Афганістану.

З урахуванням цього очікується, що Міністр оборони США буде шукати можливість продовження терміну використання бази Манас після 2014 року.   

Яким буде військовий бюджет США у 2012 році?

11 Jul, 2011

Відповідно до бюджетних пропозицій, внесених Адміністративно-бюджетним управлінням Президента Сполучених Штатів Америки Барака Обами на розгляд Міністерства оборони США, у 2012 році на потреби цього міністерства заплановано виділити близько 671 млрд. дол. США. Це практично на 22 млрд. дол. США більше від бюджету американського оборонного відомства у поточному 2011 році.

11.07.2011