Росія: радіаційно-моніторингові станції вимкнено
Дві російські радіаційно-моніторингові станції вийшли в офлайн минулих вихідних після повідомлень про ядерну аварію в Архангельській області на північному кордоні Росії, що викликало побоювання в світі.
Російський уряд був розпливчастим і часом суперечливим, коли інформував про таємничий вибух під час військових випробувань 8 серпня.
Щонайменше п’ять вчених-ядерників загинули, і короткий сплеск радіації був виявлений над сусіднім Северодвінськом.
За даними Організації Договору про заборону ядерних випробувань (CTBTO), яка працює з міжнародною мережею радіаційно-моніторингових станцій, дві ключові російські станції вийшли в офлайн через два дні після незрозумілого вибуху та повідомлень про сплеск радіації.
За інформацією російських чиновників, повідомляє РБК, на станціях в Дубно та Кірові стались "проблеми з мережею та зв'язком" через два дні після вибуху в Архангельській області.
Російські військові заперечували, що вибухом було випущено будь-яке випромінювання, і офіційну заяву влади Сєвєродвінська, що повідомляє громадськість про підвищення рівня радіації, було спокійно знято з веб-сайту міської влади.
Керівник CTBTO Лассіна Зербо (Lassina Zerbo) написав у неділю в Twitter, що організація вирішувала з операторами станції "технічні проблеми, які виникли на двох сусідніх станціях".
Він включив графіки моделювання організацією розповсюдження радіоактивних частинок у часі.
Графіки та моделі CTBTO включали часові позначки, що вказували куди будуть рухатися радіоактивні частинки.
Припускають, що вибух був спричинений невдалим випробуванням крилатої ракети з ядерним зарядом.
Однак дані свідчать про те, що випромінювання що виникло після вибуху 8 серпня, було локалізовано і маломасштабне. Експерти кажуть, що ядерна крилата ракета мала б викиди набагато більше.
Україна має чим захищатися

Едвард ЧОУ (Edward Chow), експерт з питань енергетики, США
Труднощі, які сьогодні переживає Україна, носять не лише відверто негативний характер. По-перше, в Україні народилося потужне громадянське суспільство, яке може і повинно стати основним двигуном у проведенні в країні довгоочікуваних реформ.
Ми не маємо європейської армії…

Жозеф Доль ( Joseph Daul), Голова Європейської народної партії в Європарламенті
Голова найбільшої політичної групи Європарламенту «Європейська народна партія» Джозеф Доль висловив своє розчарування тим, що на разі ніхто не має впевненості з приводу подальшого розвитку ситуації в Україні.
Іран на милість Путіна, безпрецедентний, але крихкий союз

Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND
Росія і Іран налагодили безпрецедентний, але крихкий союз на Близькому Сході. Російсько-Іранське співробітництво є ключовим для забезпечення виживання режиму президента Башара Асада в Сирії і знищенням повстанців зі східної частини Алеппо. Російські бомбардувальники використовували іранські війсь