Росія: радіаційно-моніторингові станції вимкнено
Дві російські радіаційно-моніторингові станції вийшли в офлайн минулих вихідних після повідомлень про ядерну аварію в Архангельській області на північному кордоні Росії, що викликало побоювання в світі.
Російський уряд був розпливчастим і часом суперечливим, коли інформував про таємничий вибух під час військових випробувань 8 серпня.
Щонайменше п’ять вчених-ядерників загинули, і короткий сплеск радіації був виявлений над сусіднім Северодвінськом.
За даними Організації Договору про заборону ядерних випробувань (CTBTO), яка працює з міжнародною мережею радіаційно-моніторингових станцій, дві ключові російські станції вийшли в офлайн через два дні після незрозумілого вибуху та повідомлень про сплеск радіації.
За інформацією російських чиновників, повідомляє РБК, на станціях в Дубно та Кірові стались "проблеми з мережею та зв'язком" через два дні після вибуху в Архангельській області.
Російські військові заперечували, що вибухом було випущено будь-яке випромінювання, і офіційну заяву влади Сєвєродвінська, що повідомляє громадськість про підвищення рівня радіації, було спокійно знято з веб-сайту міської влади.
Керівник CTBTO Лассіна Зербо (Lassina Zerbo) написав у неділю в Twitter, що організація вирішувала з операторами станції "технічні проблеми, які виникли на двох сусідніх станціях".
Він включив графіки моделювання організацією розповсюдження радіоактивних частинок у часі.
Графіки та моделі CTBTO включали часові позначки, що вказували куди будуть рухатися радіоактивні частинки.
Припускають, що вибух був спричинений невдалим випробуванням крилатої ракети з ядерним зарядом.
Однак дані свідчать про те, що випромінювання що виникло після вибуху 8 серпня, було локалізовано і маломасштабне. Експерти кажуть, що ядерна крилата ракета мала б викиди набагато більше.
Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії
Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США
Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.
Чи викликає у вас тривогу агресивність Росії в Європі?
Майкл Хайден (Michael Hayden), колишній голова ЦРУ і АНБ, США
"Путін поводиться самовпевнено, але у нього немає хороших карт в цій грі.
Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»
Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.