Румунія: Нова Національна стратегія оборони дратує Росію

16 Jul, 2020 | |

Нова  Національна стратегія оборони Румунії на  2020-2024 затверджена парламентом 30 червня, забезпечує більш чітку та детальну оцінку зміни середовища безпеки, в якому знаходиться Румунія.

Забезпечення національної безпеки визначено у восьми напрямках: дипломатія, оборона, громадський порядок, інформаційна безпека та контррозвідка, економічний та енергетичний аспект, управління кризовими ситуаціями та цивільний захист, екологічна безпека, освітній аспект, охорона здоров'я, та соціально демографічна стабільність

Розглянемо оборонну складову. Румунія довгий час була надійним союзником США та новим регіональним центром НАТО в Чорноморському регіоні. Країна вкладає кошти в модернізацію свого обладнання, і співпрацює з США та НАТО для збільшення своєї військово-морської присутності, вдосконалює командування та сприяє регіональній співпраці з союзниками та партнерами.
Російське військове нарощування та агресивні дії в Чорноморському регіоні, використання так званих "гібридних" інструментів та погіршення умов безпеки в східному сусідстві з НАТО та Західних Балканах - одні з причин, чому Чорноморський регіон є стратегічно важливим для Румунії та трансатлантичної спільноти. 
Стратегія вказує на дестабілізуючі дії Росії в Чорноморському регіоні. І це відразу викликало реакцію Росії.

"Очевидно, нова версія румунської стратегії буде використана для посилення військової присутності США та НАТО в Чорному морі. Таким чином, Бухарест, замість того, щоб заявити про себе незалежно, як вони пишуть, "як постачальник стабільності" , вносить власний внесок у подальше зростання напруженості та недовіри в регіоні ", - сказала речник МЗС Росії Захарова

Румунія також має на меті поглибити аспект безпеки стратегічного партнерства зі США, в тому числі шляхом збільшення присутності США в Румунії. У цьому відношенні Румунія має важливе значення для підняття стратегічного пріоритету Чорноморського регіону через укріплення Східного флангу НАТО. Поглиблення стратегічних партнерських відносин з регіональними партнерами - особливо Україною та Грузією в галузі військово-морського співробітництва та обміну розвідками - призведе Альянс до підвищення регіональної безпеки.
Румунія бере конкретні зобов’язання підтримувати поріг оборонних витрат до 2027 року, включаючи виділення мінімум 20% бюджету на придбання та щонайменше 2% на дослідження, розробки та інновації.
NDS 
Інвестиції США та Західної Європи в економічний розвиток Румунії, особливо в транспортні та енергетичні мережі, будуть центральними як для національної, так і для регіональної безпеки, тоді як Ініціатива "Три моря" - спрямована на покращення дорожньої та залізничної інфраструктури - та посилення військового транспортного потенціалу річки Дунай сприяють військовій мобільності .

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Ми повинні продовжити надавати підтримку

Боб Коркер (Bob Corker)
Сенатор США Боб Коркер (Bob Corker) республіканець-Теннесі

Після телефонної розмови з послом США в Україні Джеффрі Пайєттом, сенатор США Боб Коркер (республіканець-Теннесі), голова сенатського комітету із закордонних справ, наголосив на подальшій

Іран на милість Путіна, безпрецедентний, але крихкий союз

Alireza Nader
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Росія і Іран налагодили безпрецедентний, але крихкий союз на Близькому Сході. Російсько-Іранське співробітництво є ключовим для забезпечення виживання режиму президента Башара Асада в Сирії і знищенням повстанців зі східної частини Алеппо. Російські бомбардувальники використовували іранські війсь

Росія продемонструвала, що вона не прагне до миру

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Амбіції Володимира Путіна щодо відновлення Російської імперії зробили ще один крок вперед сьогодні, коли російські сепаратисти в Донецькій області України проголосили незалежну державу і прийняли назву з часів царської епохи "Малоросія".