Румунія:300 МВт потужностей для зберігання електроенергії

07 Jun, 2024 | |

Швейцарська компанія Axpo, що спеціалізується на відновлюваній енергетиці та працює у 30 країнах світу, належить швейцарським кантонам та комунальним підприємствам. Вона подала заявку на отримання дозволу для розробки нових електростанцій у Румунії з загальною потужністю 300 МВт до стадії "готових до будівництва", як повідомляє Economica.net, посилаючись на рішення місцевої філії компанії.

Проекти зберігання енергії за допомогою акумуляторів потребуватимуть бюджету близько 25 мільйонів євро.

Сховища електроенергії з акумуляторними батареями будуть розташовані на території Румунії та будуть розвиватися переважно в період з 2024 по 2029 рік, згідно з планом акціонерів.

На цей момент Axpo подала запит на свій проект до Комісії з експертизи прямих іноземних інвестицій (CEISD), підпорядкованої уряду Румунії, яка аналізує наміри прямих іноземних інвесторів, які планують проекти на суму понад 2 млн євро.

Axpo Group планує мати в Румунії сховища електроенергії з акумуляторними батареями на стадії «готових до будівництва», з оціненою загальною встановленою потужністю постачання близько 300 МВт. Ці сховища можуть бути незалежними або інтегрованими з деякими об'єктами виробництва електроенергії, як повідомляє місцева дочірня компанія, з якою консультується Economica.net.

Axpo Energy Romania ще не вирішила, як саме розвивати ці проекти: чи буде це здійснено безпосередньо через створення окремих юридичних осіб для кожного проекту, чи через придбання компаній, які вже працюють над цими проектами. Втім, Axpo має намір включити до свого портфоліо розроблені в Румунії електростанції.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону

Єнс Столтенберг
Єнс Столтенберг
Генсек НАТО

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону, і тому активно вивчає плани збільшення власних сил у Східній Європі у відповідь на «нову норму» російської агресії, погроз і примусу.

Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Blake Clayton
Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Продовження погіршення ситуації в Лівії, Єгипті та інших країнах Північної Африки та Близького Сходу суттєво впливають на формування світових цін на енергоносії, у першу чергу - нафти. Я вважаю, що сьогодні США недостатньо працюють над збільшенням стратегічних обсягів нафти.

Росіяни не будуть дотримуватися угод

Ельмар Брок
Ельмар Брок, депутат ХДС

Депутат від  ХДС Ельмар Брок не вірить Путіну в питанні трубопроводу по дну  Балтійського моря "Північний потік 2": "Росіяни не будуть дотримуватися своїх домовленостей: якщо буде побудовано " Північний потік 2 ", український транзит закриється.