Румунія:300 МВт потужностей для зберігання електроенергії
Швейцарська компанія Axpo, що спеціалізується на відновлюваній енергетиці та працює у 30 країнах світу, належить швейцарським кантонам та комунальним підприємствам. Вона подала заявку на отримання дозволу для розробки нових електростанцій у Румунії з загальною потужністю 300 МВт до стадії "готових до будівництва", як повідомляє Economica.net, посилаючись на рішення місцевої філії компанії.
Проекти зберігання енергії за допомогою акумуляторів потребуватимуть бюджету близько 25 мільйонів євро.
Сховища електроенергії з акумуляторними батареями будуть розташовані на території Румунії та будуть розвиватися переважно в період з 2024 по 2029 рік, згідно з планом акціонерів.
На цей момент Axpo подала запит на свій проект до Комісії з експертизи прямих іноземних інвестицій (CEISD), підпорядкованої уряду Румунії, яка аналізує наміри прямих іноземних інвесторів, які планують проекти на суму понад 2 млн євро.
Axpo Group планує мати в Румунії сховища електроенергії з акумуляторними батареями на стадії «готових до будівництва», з оціненою загальною встановленою потужністю постачання близько 300 МВт. Ці сховища можуть бути незалежними або інтегрованими з деякими об'єктами виробництва електроенергії, як повідомляє місцева дочірня компанія, з якою консультується Economica.net.
Axpo Energy Romania ще не вирішила, як саме розвивати ці проекти: чи буде це здійснено безпосередньо через створення окремих юридичних осіб для кожного проекту, чи через придбання компаній, які вже працюють над цими проектами. Втім, Axpo має намір включити до свого портфоліо розроблені в Румунії електростанції.
Чи викликає у вас тривогу агресивність Росії в Європі?
Майкл Хайден (Michael Hayden), колишній голова ЦРУ і АНБ, США
"Путін поводиться самовпевнено, але у нього немає хороших карт в цій грі.
Якщо Зеленський підведе, Україна опиниться в депресії
Ганс ван Баален, Президент європейських лібералів
Україна житиме у непростий період, коли новий президент і старий уряд мають у той чи той спосіб співпрацювати з парламентом, який буде переобрано у жовтні. Для цього потрібна гнучкість заради інтересів України, це може бути нелегко.
Про окремі аспекти питань європейської безпеки
Іво ДААЛДЕР (Ivo Daalder), Постійний представник США при НАТО
Розміщення в Європі елементів системи протиракетної оборони