Спецпредставник ЄС з питань агресії проти України

Європейський Союз має значний досвід участі у так званих миротворчих місіях, мета яких – знайти вирішення складних міжнародних конфліктів із застосуванням військової сили.
На думку аналітиків Geostrategy цей досвід Євросоюзу може бути цікавим для України, яка починаючи з 2014 року зазнає масштабної збройної агресії зі сторони сусідньої Росії. Хоча варто мати на увазі, що, наприклад, рішення Брюсселю започаткувати місію ЄС щодо російсько-грузинського конфлікту було ухвалено лише у 2017 році – фактично, через дев’ять років після виникнення самого конфлікту. Тим не менше, Україні, яка намагається залучитися якомога ширшою міжнародною коаліцією у боротьби із російською агресією навіть такий досвід ЄС може стати корисним.
1. Косово, представник Наталія Апостолова, місія діє з серпня 2016 року. Мандат включає завдання надавати рекомендації та підтримку ЄС у політичному процесі та сприяти загальній координцізції з ЄС. Спеціальний представник дає директиви для місії спеціальної місії ЄС в Косово - EULEX покликаної зміцнити верховенство закону в краї.
2. Південний Кавказ та Грузія, представник Тойво Клаар, місія діє з листопада 2017 року.
Мандат базується на політичних цілях Союзу для Південного Кавказу відповідно до існуючих механізмів, включаючи ОБСЄ та Мінську групу, з метою попередження конфліктів у регіоні, сприяння мирному врегулюванню конфліктів у регіоні, в тому числі кризи в Грузії та Нагірно-карабахському конфлікті шляхом сприяння поверненню біженців та внутрішньо переміщених осіб; підтримки інших засобів врегулювання відповідно до принципів міжнародного права; конструктивної співпраці з основними зацікавленими акторами цього регіону; заохочення та підтримки подальшої співпраці між Вірменією, Азербайджаном та Грузією, а також, їз сусідніми країнами; а також підвищення ефективності та видимості ЄС в регіоні.
3. Боснія та Герцеговина, представник Ларс Гуннар-Вінемарк, місія діє з березня 2015 року.
Мандат базується на таких політичних цілях ЄС: триваючий прогрес в процесах стабілізації та асоціації; стабільна, прогресивна, мирна, багатонаціональна та об’єднана Боснія та Герцеговина; співпраця з сусідніми державами; незворотній шлях до членства в ЄС; продовження підтримки імплементації Загальної Рамкової Угоди про мир.
4. Близький Схід, представник Фернандо Джентіліні, місія діє зберезня 2015 року.
Працює над відновленням конструктивних переговорів з метою досягнення всеосяжної мирної угоди на основі рішення двох держав. Співпрацює з основними акторами - сторонами конфлікту, членами Квартету, арабськими державами та відповідними регіональними органами.
5. Центральна Азія, представник Пітер Буріан, місія діє з квітня 2015 року.
Його призначення свідчить про постійне співробітництво ЄС з Центральною Азією, що демонструє сильну присутність ЄС у регіоні , взаємодію по ключовим питанням, що становлять взаємний інтерес, включаючи верховенство права, безпеку, енергію, воду, освіту і права людини.
6. Африканський Ріг (Джибуті, Сомалі, Судан, Ефіопія), представник Олександр Рондос, місія діє з січня 2012 року.
Мандат базується на меті ЄС активно сприяти досягненню міцного миру, безпеки та розвитку в регіоні. Крім того, Спецпредставник ЄС має на меті покращити якість, інтенсивність та вплив багатопланової участі ЄС на Африканському Розі.
7. Сахель, представник Ангель Лосада, місія діє з листопада 2015 року.
Координує комплексний підхід ЄС до регіональної кризи на основі стратегії ЄС щодо безпеки та розвитку в Сахелі.
Скасувати санкції США в обмін на скорочення ядерного арсеналу РФ - це віддати Україну

Ельмар Брок
Скасувати санкції проти Росії, запроваджені США у зв'язку з анексією Криму та агресією проти України, в обмін на скорочення Москвою її ядерного арсеналу означало б "угоду про продаж свободи іншої країни", вважає чинний голова комітету Європарламенту з закордонних справ, представник німецького Хри
Імпічмент чи енергетична незалежність України

Річард Л. Морнінгстар
Незважаючи на корупційні проблеми, які історично хвилювали цю націю, потрібно пам’ятати, що незалежно від результатів цього розслідування Україна не створила проблеми.
Франція готова до переговорів з Путіним

Жан-Марк Эро
Франція готова до переговорів з В.Путіним, однак жодного політичного рішення за участю Б.Асада не буде. Наразі необхідним є відновлення переговорів для забезпечення політичного переходу на основі резолюції 2254 Ради Безпеки ООН.