Таїланд: розпочинається блокування столиці

14 Jan, 2014 | |

У Таїланді прихильники опозиції розпочинають блокування столиці країни Бангкока.

Протестувальники обіцяють заблокувати усі ключові урядові будівлі та відімкнути їм енергопостачання, щоб вони не змогли працювати. Повідомляють про закриття 150 шкіл.

Демонстранти планують протримати місто в облозі кілька днів, однак обіцяють не заважати роботі громадського транспорту та аеропортів.

Влада направила на вулиці Бангкока 18 тисяч поліцейських і військових.

 

Уряд у відставку

Опозиціонери вимагають, аби нинішній уряд пішов у відставку до дострокових виборів, призначених на 2 лютого 2014 року. На їхню думку, вибори мають бути проведені тільки після того, як в Таїланді сформують тимчасовий уряд.
Виборча комісія країни закликала владу відкласти вибори на три місяці через нестабільну ситуацію в країні. Однак віце-прем'єр Таїланду Ніватхамронг Бунсонгпайсан відкинув таку можливість.

Демонстранти стверджують, що уряд Йінглак Чинават, першої жінки на цій посаді, контролюється її братом, вигнаним з країни колишнім прем'єром Таксіна протести в Таїланді розпочалися наприкінці минулого року

Масові антиурядові протести тривають у Таїланді з кінця минулого року - у них загинуло щонайменше семеро людей.

У суботу близько семи людей були поранені, коли невідомий відкрив вогонь по учасниках антиурядового мітингу.

Командувач збройними силами генерал Прают Чан-Оча заявив, що армія не втручатиметься в події.

Солдатам наказали охороняти будівлі в столиці, а не допомагати поліції, заявив генерал.

За останні два місяці антиурядові протести в Таїланді в основному проходили без протидії влади, за винятком кількох сутичок з поліцією.

Однак в останні дні сталося кілька нападів, скоєних озброєними людьми на мотоциклах.

Очолювана прем'єр-міністром Йінглак Чинават партія "Пхиа Тхаі" має найбільші шанси на успіх на дострокових виборах.

Однак учасники акцій протесту стверджують, що її популістська політика створила в країні збиткову демократію і домагаються заміни уряду "Народною радою".

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україна повинна швидше здійснювати реформи

Ольга ОЛІКЕР
Ольга ОЛІКЕР (Olga Oliker), старший аналітик Центру стратегічних та міжнародних досліджень (Center for Strategic and International Studies)
Профессор

Віце-президент США Джо Байден під час свого останнього візиту в Україну оголосив про наміри США виділити Україні додатково 120 млн. дол. допомоги на проведення економічних реформ та боротьбу із корупцією.

Якщо Зеленський підведе, Україна опиниться в депресії

Ганс ван Баален
Ганс ван Баален, Президент європейських лібералів

Україна житиме у непростий період, коли новий президент і старий уряд мають у той чи той спосіб співпрацювати з парламентом, який буде переобрано у жовтні. Для цього потрібна гнучкість заради інтересів України, це може бути нелегко.

Імпічмент чи енергетична незалежність України

Richard Morningstar
Річард Л. Морнінгстар
Глобальний енергетичнний центр Атлантичної ради

Незважаючи на корупційні проблеми, які історично хвилювали цю націю, потрібно пам’ятати, що незалежно від результатів цього розслідування Україна не створила проблеми.