США, Україна: президенти проведуть телефонну розмову

01 Jan, 2022 | |

Президент США Байден планує провести телефону розмову з президентом України Володимиром Зеленським у неділю на тлі загострення напруженості у відносинах з Росією та перед серією зустрічей у Європі, у яких візьмуть участь Москва, Вашингтон та союзники по НАТО.

Представник Білого дому підтвердив CNBC у п'ятницю, що Зеленський і Байден будуть говорити, сказавши, що Байден також має намір переглянути плани дипломатичних кроків, спрямованих «допомогти деескалації ситуації в регіоні».

Раніше в п'ятницю Байден заявив журналістам, що Росія зіткнеться з суворими санкціями, якщо вона вторгнеться в Україну.

«Я чітко дав зрозуміти президенту Путіну, що у нас будуть жорсткі санкції, ми збільшимо нашу присутність у Європі разом із союзниками по НАТО», – сказав Байден.

Росія накопичила війська на кордоні з Україною, що викликає побоювання вторгнення Росії на територію України.

У четвер Байден провів 50-хвилинну розмову з Путіним, щоб знизити напруженість.

 

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Тріумф Зеленського

Tor Bukkvoll
Tor Bukkvoll
старший науковий співробітник Норвезького відділу оборонних досліджень

Звичайно, занадто рано говорити, чи буде вибір Володимира Зеленського президентом для України гарним. Якби Порошенко виграв, ми б очікували продовження частинних реформ, які ми бачили за останні п'ять років. Але Зеленський є абсолютно новим для української політичної сцени.

Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek)
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»

Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.

Франція готова до переговорів з Путіним

Жан-Марк Эро
Жан-Марк Эро
Міністр закордонних справ Франції

Франція готова до переговорів з В.Путіним, однак жодного політичного рішення за участю Б.Асада не буде. Наразі необхідним є відновлення переговорів для забезпечення політичного переходу на основі резолюції 2254 Ради Безпеки ООН.