Швейцарія: результати референдуму
27 вересня 2020 року у Швейцарії відбувся референдум. Перелік питань включав ініціативу щодо обмеження імміграції (рішення відхилено 61,71 % голосів), внесення змін до федеральних законів про захист диких тварин та пташок (відхилено 51,93 %), про оподаткування допомоги на дитину (відхилено 63,24 %), про заміну податку на доходи (надання відпустки для догляду за дитиною чоловікам) підтримано 60,34 %)) та закупівлі нових бойових літаків (підтримано 50,14 %, 49,86 % - виступили «проти»). Cередній показник явки виборців становив 59%. Найбільша увага швейцарського політикуму була зосереджена на першому та останньому питаннях, адже ефект від успіху ініціативи щодо обмеження імміграції без перебільшення міг би мати негативні політичні та соціально-економічні наслідки для подальших відносин Швейцарії з ЄС тотожні «Брекзіту», а відмова від модернізації армійської авіації створила б суттєві перешкоди обороноздатності країни після 2030 року. Невдача ініціативи щодо обмеження імміграції підтвердила, що наразі націоналісти не змогли мобілізувати електорат за рахунок євроскептичних та антиіммігрантських гасел, щоб вплинути на європейську політику Швейцарії.
Експерт про ініціативу розпуску Конституційного суду
Франческо Палермо
Розвиток подій в Україні викликає стурбованість, бо погіршується. Варто зауважити, що сьогодні у багатьох країнах спостерігається помітна тенденція до загострення конфлікту між політичною та судовою гілками влади, за якого перша бере контроль над другою.
Газпром не проводить в Європі антисланцеві кампанії
Карл ШЛІТЕР, депутат Європейського парламенту від Швеції
Карл ШЛІТЕР (Carl Schlyter), депутат Європейського Парламенту від Швеції, Група «Зелені» \ Європейський вільний альянс», автор Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу.
Перемир’я на Донбасі триває, але важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди.
Стівен ПАЙФЕР, колишній Посол США в Україні, старший науковий співробітник Інституту Брукінгса
Не зважаючи на те, що перемир’я на Донбасі триває, важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди. Російські військові разом із технікою продовжують перебувати на території Донбасу, непідконтрольній Україні.