Туреччина: розвідка стежила за людьми у Німеччині
Турецька розвідка стежила за сотнями людей у Німеччині, яких підозрювали у опозиційнихтурецькій владі поглядах, повідомляють німецькі ЗМІ.
За даними медіа, масштаби шпигунства розкрилися після того, як голова турецької розвідкипередав німецьким колегам список осіб, за якими стежили, де були їхні номери телефонів,адреси і навіть фотографії із супутників.
За даними Sueddeutsche Zeitung і низки місцевих телеканалів, у цьому списку імена близько 300людей, а також 200 організацій.
За даними ЗМІ, метою передачі цього списку було переконати німецьку владу підтриматиофіційну позицію Анкари, проте результат став протилежним: німецьких громадян застерегли невідвідувати Туреччину чи турецькі дипломатичні установи у Німеччині.
Раніше між Туреччиною і країнами ЄС, зокрема Німеччиною, спалахнув скандал довколамайбутнього референдуму про зміни до турецької конституції. Німецька влада заборонила турецьким посадовцям проводити мітинги й агітувати за надання президенту Реджепу ТаїпуЕрдогану більших повноважень.
У липні 2016 року після невдалої спроби перевороту у Туреччині влада затримала понад 40тисяч людей за підозрою у прихильності Фетхуллаху Гюлену - ісламському проповіднику, давньому опонентові Ердогана, що мешкає у США.
Турецька влада звинуватила Гюлена у організації перевороту, хоч він свою причетність відкидає.
Росія продемонструвала, що вона не прагне до миру

Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн
Амбіції Володимира Путіна щодо відновлення Російської імперії зробили ще один крок вперед сьогодні, коли російські сепаратисти в Донецькій області України проголосили незалежну державу і прийняли назву з часів царської епохи "Малоросія".
Чи можливі санкції проти українських політиків гомофобів?

Марійе КОРНЕЛІССЕН
Марійе КОРНЕЛІССЕН, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Зелені» - Європейський вільний альянс» про санкції проти українських політиків-гомофобів:
Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»
- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?