Великобританія: Палата лордів ускладнює реалізацію Брекзіту
Палата лордів британського парламенту зажадала, щоб уряд гарантував громадянам ЄС право залишитися у Британії після "брекзиту".
Під час обговорення законопроекту про "брекзит" 358 членів Палати лордів проголосували за те, щоб додати до нього пункт, який дозволяє громадянам Євросоюзу жити і працювати в Британії після її виходу з ЄС.
Проти цього виступили 256 членів палати.
Раніше законопроект у його нинішній формі підтримала Палата громад.
Тепер документ знову повернеться їй на розгляд. Утім, Палата громад може відмовитися вносити в нього поправки.
Британська преса зазначає, що рішення Палати лордів - перша поразка уряду Терези Мей на шляху до "брекзиту".
Раніше вона закликала лордів не вносити в документ поправки і прийняти його таким, який є.
Нинішнє голосування означає, що прийняття проекту відкладається щонайменше на два тижні. При цьому Мей раніше обіцяла запустити процес виходу із ЄС до кінця березня.
Палата громад прийняла законопроект про вихід із ЄС у третьому, остаточному читанні ще 8 лютого.
Під час обговорення в нього пропонували внести ряд поправок, зокрема і ту, яку тепер внесли лорди, але врешті-решт цього не зробили.
Очікувалося, що й голосування в палаті лордів пройде без особливих проблем, тож документ схвалять ще до саміту Євросоюзу, наміченого на початок березня.
Після цього Мей змогла би формально запустити процес виходу з ЄС.
Законопроект внесли до парламенту після рішення британського Верховного суду, який постановив, що уряду потрібна згода законодавців для формального запуску переговорів із Брюсселем про вихід із ЄС.
Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом

Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи
-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?
Росіяни не будуть дотримуватися угод

Ельмар Брок, депутат ХДС
Депутат від ХДС Ельмар Брок не вірить Путіну в питанні трубопроводу по дну Балтійського моря "Північний потік 2": "Росіяни не будуть дотримуватися своїх домовленостей: якщо буде побудовано " Північний потік 2 ", український транзит закриється.
Україна має чим захищатися

Едвард ЧОУ (Edward Chow), експерт з питань енергетики, США
Труднощі, які сьогодні переживає Україна, носять не лише відверто негативний характер. По-перше, в Україні народилося потужне громадянське суспільство, яке може і повинно стати основним двигуном у проведенні в країні довгоочікуваних реформ.