Китай, Узбекистан: підписали Протокол про розширення взаємовигідного торговельно-економічного співробітництва
Китай і Узбекистан підписали Протокол про розширення взаємовигідного торговельно-економічного співробітництва в рамках реалізації ініціативи будівництва "економічного пояса Шовкового шляху".
Про це сьогодні повідомили в Міністерстві комерції КНР.
Як стало відомо, документ підписали у приморському місті Жічжао провінції Шаньдун / Східний Китай /, де проходило третє засідання Міжурядового комітету Китаю та Узбекистану зі співробітництва. Підписи під документом поставили заступник міністра комерції КНР Чжун Шань і міністр зовнішніх економічних зв'язків, інвестицій і торгівлі Узбекистану Елер Ганієв.
Протокол передбачає, що Китай і Узбекистан в рамках спільного будівництва "економічного пояса Шовкового шляху" будуть цілком застосовувати діючий механізм двостороннього торговельно-економічного співробітництва, а також поглиблювати і розширювати взаємовигідне співробітництво у торговельній, інвестиційній, фінансовій, транспортній та інших сферах.
При цьому головний акцент буде робитися на збільшенні торгівлі основними товарами, здійсненні проектів інфраструктурного будівництва, реконструкції промислових об'єктів і створенні промислових парків. Сторони прагнутимуть до погодженого розвитку двостороннього торговельно-економічного співробітництва і спільного будівництва "економічного пояса Шовкового шляху".
Традиційна зброя знову стає головною у конфліктах

Жозеп Боррель
Широкомасштабне вторгнення росії в Україна нагадало державам-членам Європейського Союзу про критичну важливість мати на своєму балансі достатню кількість традиційного озброєння. Зокрема, мова йде про танки, артилерію та снаряди.
Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»
Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.
Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом

Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи
-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?