Китай, Росія: оголошено про початок будівництва китайської ділянки газопроводу

30 Jun, 2015 | |

 Китайський віце-прем'єр Чжан Гаолі в понеділок оголосив про початок будівництва китайської частини 3968-кілометрової ділянки газопроводу Китай-Росія Схід Потік.

Чжан сказав, що китайська сторона готова працювати з російською стороною, щоб гарантувати, що трубопровід буде завершений і введений в експлуатацію відповідно до графіка в 2018 році.

Трубопровід, що проходить від газових родовищ на Далекому Сході в Шанхай, призначений для транспортування 38 млрд кубометрів природного газу з Росії в Китай кожного року.

Прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв приєднався до Чжан в телевізійному церемонії відкриття, яка відбулася одночасно в Пекіні, Москві та прикордонному місті Хейхе на північному сході Китаю.

У своєму виступі на церемонії, Чжан заявив що  спільний проект сприяє диверсифікації енергетичної стратегії та забезпечення енергетичної безпеки обох країн.

 

У вересні минулого року, почалося будівництво російської ділянки газопроводу Східний Потік, також відомий в Росії як газопровід "Сибір". 

Чжан сказав, що дві сторони повинні просувати довгострокове співробітництво у розвитку нафто, газо трубопроводів, розвитоку газової енергетики та інтеграції видобутку вугілля, генерації і передачі електроенергії.

Він сказав, що дві сторони повинні розширити всебічне співробітництво в галузі інвестицій, виробничих потужностей, фінансів, високошвидкісних залізниць, сільського господарства та розвитку Далекосхідного регіону.

 

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону

Єнс Столтенберг
Єнс Столтенберг
Генсек НАТО

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону, і тому активно вивчає плани збільшення власних сил у Східній Європі у відповідь на «нову норму» російської агресії, погроз і примусу.

Тріумф Зеленського

Tor Bukkvoll
Tor Bukkvoll
старший науковий співробітник Норвезького відділу оборонних досліджень

Звичайно, занадто рано говорити, чи буде вибір Володимира Зеленського президентом для України гарним. Якби Порошенко виграв, ми б очікували продовження частинних реформ, які ми бачили за останні п'ять років. Але Зеленський є абсолютно новим для української політичної сцени.

Чи відходить Україна «на другий план»?

Джеймс Девіс
Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена

На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.