Афганістан: провінція Бадахшан піддалася новій атаці талібів

23 Jul, 2015 | |

Рано вранці 23 липня бойовики руху «Талібан» атакували повіт Вардудж (що межує з Таджикистаном) в афганській провінції Бадахшан. Бої йшли в районі кишлаку Тіргарі. Атака відбувалася одночасно з боку ущелини Хустак і повіту Ямган, де таліби сховалися раніше після масштабної операції урядових військ, передає «Озоді» (таджицька служба Радіо Свобода) з посиланням на начальника поліції повіту Вардудж.

За словами начальника сил безпеки Бадахшана Сахи Дад Хайдарі, через кілька годин після нападу, урядовій армії вдалося взяти ситуацію під контроль. В результаті чотирьох бойовиків було вбито і шістеро поранені, повідомляє афганський телеканал TOLO News.

Атака бойовиків сталася після того, як минулої п'ятниці, 17 липня, перший віце-президент Афганістану Абдул Рашид Дустум  дав тиждень на капітуляцію і приєднання до мирного процесу талібам які знаходяться в північних провінціях країни. Того ж дня губернатор північної провінції Балх Атта Мохаммад Нур заявив про початок спільних операцій з очищення північних регіонів країни від бойовиків. Угода про такі операції уклали один з одним Мохаммад Нур, генерал Дустум і заступник глави виконавчої влади Афганістану Хаджі Мохаммад Мохакік.

Про ймовірність нападу на повіт Вардудж центральну владу днями попередили депутати парламенту Афганістану від провінції Бадахшан. Місяць тому таліби захопили в цій провінції повіт Ямган і утримували його два тижні, перш ніж були знищені урядовими військами. У травні в повіті Вардудж таліби жорстоко стратили 17 солдатів урядових військ і ще 20 поранили. Афганська влада стверджує, що на боці талібів в Бадахшане воюють вихідці з країн Центральної Азії, Синьцзян-Уйгурського автономного району Китаю та Кавказу.

 

Нинішній рік став найсерйознішим випробуванням для афганських урядових сил. Після виведення іноземних військ антиурядові угруповання активізувалися по всій території країни. Принаймні, 4100 військовослужбовців афганської національної армії (АНА) і афганської національної поліції (АНП) загинули протягом перших шести місяців 2015 року.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Місія Кокса-Квасьнєвського повинна діяти до саміту «Східного партнерства»

Крістіан ВІГЕНІН
Крістіан ВІГЕНІН, (Крістіан Іванов Вігенін), Депутат Європарламенту (група «Прогресивний альянс соціалістів і демократів), голова Парламентського асамблеї «Східного партнерства»

Крістіан ВІГЕНІН, депутат Європарламенту (група «Прогресивний альянс соціалістів і демократів), голова Парламентського асамблеї «Східного партнерства» про діяльність місії Кокс-Квасьнєвський:

Чи можливі санкції проти українських політиків гомофобів?

Марійе КОРНЕЛІССЕН
Марійе КОРНЕЛІССЕН
депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Зелені» - Європейський вільний альянс»

Марійе КОРНЕЛІССЕН, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Зелені» - Європейський вільний альянс» про санкції проти українських політиків-гомофобів:

Ми повинні подвоїти нашу підтримку для України

Джин Шахін сенатор США від Нью-Гемпширу
Джин Шахін сенатор США від Нью-Гемпширу

Я вважаю, що ця стратегія повинна мати принаймні чотири компоненти: введення більш жорстких санкцій, зміцнення НАТО і наших союзників, демонструючи сильну підтримку для України, і протидія російській пропаганді.