Китай: дешевшають акції провідних компаній

25 Aug, 2015 | |

Китайські фондові індекси у вівторок вранці продовжили своє падіння після "чорного понеділка" - коли ціни акцій на китайських біржах пережили найбільший обвал котирувань із 2007 року.

При закритті торгів у понеділок акції на Шанхайській фондовій біржі подешевшали на 8,5%, а вранці у вівторок знецінилися ще на 6,4%.
Торги на інших азійських фондових ринках - японському Nikkei, австралійському S&P/ASX та корейському Kospi - також відкрилися зниженням у вівторок, проте пізніше цього дня відновили показники.

Зниженням індексів напередодні завершилися торги і на європейських та американських біржах.

Західні інвестори кинулися розпродавати активи на тлі побоювань щодо економіки Китаю - другої за величиною економіки світу та другого за обсягами світового експортера товарів і комерційних послуг.

Безпосереднім каталізатором падіння китайських індексів стала відсутність будь-якої відповіді з боку держави впродовж вихідних. Інвестори - як китайські, так і іноземні - звикли вірити, що уряд країни підтримає ціни на ринку, і досі вони були праві.

Аналітики побоюються, що падіння китайських індексів акцій вплине не стільки на інвесторів, скільки на економіку країни загалом.
Раніше різкі падіння на біржах зустрічали сильну відповідь у вигляді заборони торгів для великих організацій задля зниження процентних ставок.

Відсутність державної відповіді цього разу може бути поганим знаком: у Китаю завершується набір інструментів для відповіді, що потенційно може зашкодити довірі до уряду, який зробив великі ставки на зростання своїх ринків.

Водночас це може бути і гарним знаком - того, що китайський уряд і справді прагне реформувати фінансові ринки й припинити спроби маніпуляції на біржах.

Безпосередній фінансовий удар зі зниження фондових індексів у Китаї доволі помірний. У китайських ринків не так багато іноземних інвестицій, аби це стало значною проблемою. Так консультаційне агентство Capital Economics у Лондоні стверджує, що іноземці володіють лише 2% китайських акцій.

Питання більше у тому, як падіння індексів вплине на ширшу ситуацію із вповільненням економіки Китаю. Ці побоювання особливо підсилені девальвацією китайської валюти, яка почалася у серпні.

Отже головне питання, яке постає на тлі турбулентностей на китайських фінансових ринках: чи прямує економіка країни у "жорстку посадку" - чи просто надто різко вповільнюється?

Китай - друга за величиною економіка світу і другий за обсягами експортер товарів і комерційних послуг - зараз є настільки великим гравцем у глобальній економіці, що це неминуче вплине на решту світу.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Чи можливі санкції проти українських політиків гомофобів?

Марійе КОРНЕЛІССЕН
Марійе КОРНЕЛІССЕН
депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Зелені» - Європейський вільний альянс»

Марійе КОРНЕЛІССЕН, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Зелені» - Європейський вільний альянс» про санкції проти українських політиків-гомофобів:

Імпічмент чи енергетична незалежність України

Richard Morningstar
Річард Л. Морнінгстар
Глобальний енергетичнний центр Атлантичної ради

Незважаючи на корупційні проблеми, які історично хвилювали цю націю, потрібно пам’ятати, що незалежно від результатів цього розслідування Україна не створила проблеми.

Газпром не проводить в Європі антисланцеві кампанії

Карл ШЛІТЕР
Карл ШЛІТЕР, депутат Європейського парламенту від Швеції

Карл ШЛІТЕР (Carl Schlyter), депутат Європейського Парламенту від Швеції, Група «Зелені» \ Європейський вільний альянс», автор Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу.