Швеція: країна запроваджує прикордонний контроль проти мігрантів
Швеція запроваджує тимчасовий прикордонний контроль для управління потоками мігрантів, які їдуть у країну.
Шведський міністр внутрішніх справ Андерс Ягман сказав, що на такий крок пішли через те, що прибуття нової хвилі мігрантів становить загрозу для громадського порядку країни.
Контроль почне діяти в четвер опівдні за місцевим часом і залишатиметься чинним протягом 10 днів.
Лідери ЄС і Африки провели другий день переговорів на Мальті, щоб обговорити заходи для обмеження потоку мігрантів.
Обидві сторони повинні підписати угоду про створення спеціального трастового фонду для Африки з бюджетом у 1,9 млрд доларів.
В обмін на створення фонду Європа чекає від африканських країн, що вони зупинять потік мігрантів і прискорять повернення тих, хто не може претендувати на притулок.
У середу, в перший день саміту ЄС-Африка, 14 мігрантів потонули, долаючи шлях з Туреччини до Греції.
Близько 200 тисяч мігрантів, як очікується, приїдуть до Швеції цього року. У перерахунку на одного мешканця країни, це більше, ніж у будь-якій країні ЄС.
Ягман зазначив, що уряд Швеції не обмежує кількість шукачів притулку, але намагається взяти під контроль потік шукачів.
Він додав: "Наша сигнал до ЄС дуже ясний - Швеція взяла на себе найбільшу частку відповідальності за кризу біженців. Якщо ми хочемо впоратися з викликами, інші країни повинні взяти на себе свої частки відповідальності".
Шведські міграційні чиновники кажуть, що тимчасовий прикордонний контроль допоможе їм реєструвати нових мігрантів і запобігти нелегальному перебуванню людей в країні.
За даними ООН, майже 800 тис. мігрантів прибули цього року до Європи через море. Близько 3,4 тис. померли або зникли під час подорожі.
Напруга у ЄС зростає через тиск, з якими стикаються ті країни, куди прибуває найбільше мігрантів, зокрема Греція, Італія та Угорщина. Більшість мігрантів потім прямують до Німеччини або Швеції, які є найбільш гостинними до мігрантів.
Тим часом влада Словенії почала будівництво паркану вздовж кордону з Хорватією, аби контролювати потік мігрантів, які прямують на північ ЄС.
Імпічмент чи енергетична незалежність України
Річард Л. Морнінгстар
Незважаючи на корупційні проблеми, які історично хвилювали цю націю, потрібно пам’ятати, що незалежно від результатів цього розслідування Україна не створила проблеми.
Газпром вважає сланцевий газ фантомом
Лена Коларска-Бобінська, депутат Європарламенту, член групи від Європейської народної партії
Лена Коларска-Бобінська, євродепутат, член групи від Європейської народної партії, про причетність «Газпрому» до антисланцевої кампанії в Європі:
Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»
Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.