Швеція: країна запроваджує прикордонний контроль проти мігрантів
Швеція запроваджує тимчасовий прикордонний контроль для управління потоками мігрантів, які їдуть у країну.
Шведський міністр внутрішніх справ Андерс Ягман сказав, що на такий крок пішли через те, що прибуття нової хвилі мігрантів становить загрозу для громадського порядку країни.
Контроль почне діяти в четвер опівдні за місцевим часом і залишатиметься чинним протягом 10 днів.
Лідери ЄС і Африки провели другий день переговорів на Мальті, щоб обговорити заходи для обмеження потоку мігрантів.
Обидві сторони повинні підписати угоду про створення спеціального трастового фонду для Африки з бюджетом у 1,9 млрд доларів.
В обмін на створення фонду Європа чекає від африканських країн, що вони зупинять потік мігрантів і прискорять повернення тих, хто не може претендувати на притулок.
У середу, в перший день саміту ЄС-Африка, 14 мігрантів потонули, долаючи шлях з Туреччини до Греції.
Близько 200 тисяч мігрантів, як очікується, приїдуть до Швеції цього року. У перерахунку на одного мешканця країни, це більше, ніж у будь-якій країні ЄС.
Ягман зазначив, що уряд Швеції не обмежує кількість шукачів притулку, але намагається взяти під контроль потік шукачів.
Він додав: "Наша сигнал до ЄС дуже ясний - Швеція взяла на себе найбільшу частку відповідальності за кризу біженців. Якщо ми хочемо впоратися з викликами, інші країни повинні взяти на себе свої частки відповідальності".
Шведські міграційні чиновники кажуть, що тимчасовий прикордонний контроль допоможе їм реєструвати нових мігрантів і запобігти нелегальному перебуванню людей в країні.
За даними ООН, майже 800 тис. мігрантів прибули цього року до Європи через море. Близько 3,4 тис. померли або зникли під час подорожі.
Напруга у ЄС зростає через тиск, з якими стикаються ті країни, куди прибуває найбільше мігрантів, зокрема Греція, Італія та Угорщина. Більшість мігрантів потім прямують до Німеччини або Швеції, які є найбільш гостинними до мігрантів.
Тим часом влада Словенії почала будівництво паркану вздовж кордону з Хорватією, аби контролювати потік мігрантів, які прямують на північ ЄС.
Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом

Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи
-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?
Україна, криза: чому програють всі?

Семуель Чарап старший політолог RAND Corporation
За три роки з моменту початку кризи в Україні загинуло більш ніж 10000 людей і це продовжує виснажувати ресурси всіх країн. В результаті всі програють і в цьому конфлікті кожен великий актор грає гірше, ніж це було раніше і вирішення видається невловимим як ніколи. Це не повинно бути так.
Чи відходить Україна «на другий план»?

Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена
На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.