США: призупинено дію санкцій щодо російської компанії «Рособоронекспорт»

25 Nov, 2015 | |

США призупинили дію санкцій щодо російської компанії «Рособоронекспорт» за контрактами на технічне обслуговування вертольотів Мі-17 в Афганістані.

Про це повідомляється в документі за підписом помічника держсекретаря США з міжнародної безпеки і нерозповсюдження Томаса Кантрімана, опублікованому на сайті Федерального реєстру США.

У ньому наголошується, що з-під американських санкцій виводяться контракти російської компанії або її дочірніх підприємств, укладені з урядом США, «на поставки запчастин, ремонт, технічний огляд та обслуговування вертольотів Мі-17, призначених для надання допомоги силам безпеки Афганістану і в цілях глобальної боротьби з тероризмом і насильницьким екстремізмом ». Дія обмежень призупинено на два роки і може бути продовжено.

 

Санкції проти «Рособоронекспорту» та ще кількох російських компаній були введені США другого вересня 2015 року. Під санкції в той раз потрапили компанії ще з декількох країн,

За угодою з міністерством оборони США Росія постачає вертольоти Мі-17 для збройних сил і служб безпеки Афганістану протягом останніх п'яти років. У рамках домовленості з 2011 по 2014 рік для ВПС Афганістану було поставлено 63 військово-транспортних вертольота на загальну суму $ 1,33 млрд.

Москва має намір продовжити безоплатні поставки озброєнь і боєприпасів для армії Афганістану, заявила спікер Ради Федерації Валентина Матвієнко на зустрічі з головою верхньої палати Національної асамблеї Афганістану Фазл Хаді Муслімьяром.

За її словами, Афганістану направлено пропозицію Росії з постачання трьох бойових вертольотів, передає РІА Новини. Раніше перший віце-президент Афганістану Абдул Рашид Дустум попросив російську владу про військову допомогу в боротьбі з бойовиками екстремістських угруповань.

Спецпредставник президента Росії по Афганістану Замир Кабулів в жовтні повідомив про плани підписати контракт на поставку для афганських сил безпеки декількох ударних вертольотів Мі-35.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Допомога для України буде

Джон Кірбі
Джон Кірбі
Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США

Питання: «Яким є рівень пріоритетності щодо ухвалення пакетів допомоги Україні й Ізраїлю?», Відповідь Дж.Кірбі:

США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass)
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)

Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.

Франція готова до переговорів з Путіним

Жан-Марк Эро
Жан-Марк Эро
Міністр закордонних справ Франції

Франція готова до переговорів з В.Путіним, однак жодного політичного рішення за участю Б.Асада не буде. Наразі необхідним є відновлення переговорів для забезпечення політичного переходу на основі резолюції 2254 Ради Безпеки ООН.