США: призупинено дію санкцій щодо російської компанії «Рособоронекспорт»
США призупинили дію санкцій щодо російської компанії «Рособоронекспорт» за контрактами на технічне обслуговування вертольотів Мі-17 в Афганістані.
Про це повідомляється в документі за підписом помічника держсекретаря США з міжнародної безпеки і нерозповсюдження Томаса Кантрімана, опублікованому на сайті Федерального реєстру США.
У ньому наголошується, що з-під американських санкцій виводяться контракти російської компанії або її дочірніх підприємств, укладені з урядом США, «на поставки запчастин, ремонт, технічний огляд та обслуговування вертольотів Мі-17, призначених для надання допомоги силам безпеки Афганістану і в цілях глобальної боротьби з тероризмом і насильницьким екстремізмом ». Дія обмежень призупинено на два роки і може бути продовжено.
Санкції проти «Рособоронекспорту» та ще кількох російських компаній були введені США другого вересня 2015 року. Під санкції в той раз потрапили компанії ще з декількох країн,
За угодою з міністерством оборони США Росія постачає вертольоти Мі-17 для збройних сил і служб безпеки Афганістану протягом останніх п'яти років. У рамках домовленості з 2011 по 2014 рік для ВПС Афганістану було поставлено 63 військово-транспортних вертольота на загальну суму $ 1,33 млрд.
Москва має намір продовжити безоплатні поставки озброєнь і боєприпасів для армії Афганістану, заявила спікер Ради Федерації Валентина Матвієнко на зустрічі з головою верхньої палати Національної асамблеї Афганістану Фазл Хаді Муслімьяром.
За її словами, Афганістану направлено пропозицію Росії з постачання трьох бойових вертольотів, передає РІА Новини. Раніше перший віце-президент Афганістану Абдул Рашид Дустум попросив російську владу про військову допомогу в боротьбі з бойовиками екстремістських угруповань.
Спецпредставник президента Росії по Афганістану Замир Кабулів в жовтні повідомив про плани підписати контракт на поставку для афганських сил безпеки декількох ударних вертольотів Мі-35.
Скасувати санкції США в обмін на скорочення ядерного арсеналу РФ - це віддати Україну
Ельмар Брок
Скасувати санкції проти Росії, запроваджені США у зв'язку з анексією Криму та агресією проти України, в обмін на скорочення Москвою її ядерного арсеналу означало б "угоду про продаж свободи іншої країни", вважає чинний голова комітету Європарламенту з закордонних справ, представник німецького Хри
Забезпечити припинення будівництва Північного потоку 2
Тед Круз
"Північний потік 2 становить серйозну загрозу національній безпеці США та нашим європейським союзникам", - сказав сенатор Тед Круз. "Закон про захист енергетичної безпеки Європи буде протидіяти експансіонізму Росії, орієнтуючи
Чи відходить Україна «на другий план»?
Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена
На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.