Чорногорія: віце-прем'єру Росії Дмитру Рогозіну заборонено в'їзд в країну
МЗС країни заявив що віце-прем'єру Росії Дмитру Рогозіну був заборонений в'їзд до Чорногорії. Чорногорія знаходиться під сильним тиском з боку Кремля щодо своїх планів вступу до НАТО.
МЗС Чорногорії Гордана Йованович розповів AP, що Рогозін знаходиться серед 50 російських політиків і бізнесменів, яким заборонено в’їзд до цієї невеликої балканської країни.
Чорногорія була традиційним союзником Росії, там місцем куди виводились та інвестувались Російські капітали, але тепер країна хоче вступити в ЄС і НАТО, та підтримала західні санкції проти Москви за її роль в українській кризі.
Рогозін, близький союзник президента Росії Володимира Путіна, нещодавно висловив Чорногорії «співчуття» щодо вступу до НАТО.
Російські чиновники вважають вступ Чорногорії в НАТО ще одною західною провокацією і спробою альянсу наблизитися до російських кордонів. Вони закликають до проведення референдуму про приєднання до НАТО, розраховуючи на глибокі розбіжності, в країні з населенням трохи більшим 600 000 жителів, між проросійськими і прозахідними прихильників.
Рогозін був запрошений в Чорногорію промосковськими партіями, які інсценували антиурядові й антинатівські демонстрації.
Один з лідерів опозиції Мілан Кнежевич , заявив що Рогозін повинен ігнорувати заборону на в’їзд і що його сили гарантують безпеку. Також він додав, що "Замість того, щоб протистояти агентам ісламської держави в Чорногорії, режим погрожує заарештувати віце-прем'єра Росії, яка є єдиним безкомпромісним борцем з цим глобальним терористичним утворенням.".
Джихадизм у Казахстані як частина глобальної терористичної мережі
Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон
Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон Гордон Ган представив аналітичну доповідь на тему: ДЖИХАДИЗМ В КАЗАХСТАНЕ, КАК ЧАСТЬ ГЛОБАЛЬНОЙ ТЕРРОРИСТИЧЕСКОЙ СЕТИ
ЄС готовий до будь-яких сценаріїв
Жозеп Боррель
ЄС продовжить нарощувати позиції щодо спроб Росії підірвати структуру безпеки в Європі та відновити сфери впливу, які повністю застаріли. Щодо критики на адресу Берліну стосовно можливості запровадження санкцій проти Росії Ж.Боррель повідомив, що усі члени ЄС є надійними партнерами.
Чи викликає у вас тривогу агресивність Росії в Європі?
Майкл Хайден (Michael Hayden), колишній голова ЦРУ і АНБ, США
"Путін поводиться самовпевнено, але у нього немає хороших карт в цій грі.