Чорногорія: віце-прем'єру Росії Дмитру Рогозіну заборонено в'їзд в країну

12 Feb, 2016 | |

МЗС країни заявив що віце-прем'єру Росії Дмитру Рогозіну був заборонений в'їзд до Чорногорії. Чорногорія знаходиться під сильним тиском з боку Кремля щодо своїх планів вступу до НАТО.

МЗС Чорногорії Гордана Йованович розповів AP, що Рогозін знаходиться серед 50 російських політиків і бізнесменів, яким заборонено в’їзд до цієї невеликої балканської країни.

Чорногорія була традиційним союзником Росії, там місцем куди виводились та інвестувались Російські капітали, але тепер країна хоче вступити в ЄС і НАТО, та підтримала західні санкції проти Москви за її роль в українській кризі.
Рогозін, близький союзник президента Росії Володимира Путіна, нещодавно висловив Чорногорії «співчуття» щодо вступу до НАТО.

Російські чиновники вважають вступ Чорногорії в НАТО ще одною західною провокацією і спробою альянсу наблизитися до російських кордонів. Вони закликають до проведення референдуму про приєднання до НАТО, розраховуючи на глибокі розбіжності, в країні з населенням трохи більшим 600 000 жителів, між проросійськими і прозахідними прихильників.

Рогозін був запрошений в Чорногорію промосковськими партіями, які інсценували антиурядові й антинатівські демонстрації.
Один з лідерів опозиції Мілан Кнежевич , заявив що Рогозін повинен ігнорувати заборону на в’їзд і що його сили гарантують безпеку. Також він додав, що "Замість того, щоб протистояти агентам ісламської держави в Чорногорії, режим погрожує заарештувати віце-прем'єра Росії, яка є єдиним безкомпромісним борцем з цим глобальним терористичним утворенням.".

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Йоханнес Корнеліс ван Баален
Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»

Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.

Тріумф Зеленського

Tor Bukkvoll
Tor Bukkvoll
старший науковий співробітник Норвезького відділу оборонних досліджень

Звичайно, занадто рано говорити, чи буде вибір Володимира Зеленського президентом для України гарним. Якби Порошенко виграв, ми б очікували продовження частинних реформ, які ми бачили за останні п'ять років. Але Зеленський є абсолютно новим для української політичної сцени.

Франція готова до переговорів з Путіним

Жан-Марк Эро
Жан-Марк Эро
Міністр закордонних справ Франції

Франція готова до переговорів з В.Путіним, однак жодного політичного рішення за участю Б.Асада не буде. Наразі необхідним є відновлення переговорів для забезпечення політичного переходу на основі резолюції 2254 Ради Безпеки ООН.