Росія: Національна гвардія повинна отримати право стріляти по натовпу

21 Apr, 2016 | |

Національна гвардія повинна отримати право стріляти по натовпу, а її співробітники не повинні нести відповідальності за заподіяння каліцтв, йдеться у висновку думського комітету з оборони з приводу законопроекту про Росгвардію.

Думський комітет з оборони затвердив свій висновок на президентський законопроект про Національну гвардію.

Депутати рекомендували прийняти законопроект в першому читанні. Комітет з оборони є співвиконавцем по законопроекту. Профільний комітет з безпеки, згідно з календарем розгляду питань, запропонує розглянути його в першому читанні 18 травня.

Потрібно виключити цивільно-правову відповідальність військовослужбовця військ нацгвардію за шкоду, заподіяну фізичним і юридичним особами при застосуванні ним фізичної сили, спецзасобів, вогнепальної зброї, бойової та спеціальної техніки, якщо це робилося в законному порядку. Відшкодування шкоди здійснювати за рахунок федерального бюджету.

Обмеження на застосування зброї при великому скупченні громадян, потребує винятки, визнали депутати. У внесеному президентом законопроекті написано, що Нацгвардії «забороняється застосовувати вогнепальну зброю ... при великому скупченні громадян, якщо в результаті його застосування можуть постраждати випадкові особи».

Скасувати цю заборону потрібно в разі теракту, звільнення заручників, відбиття групового або збройного нападу на важливі державні об'єкти, спеціальні вантажі, споруди на комунікаціях, що охороняються військами Нацгвардії, на військові містечка гвардії, йдеться у висновку. "Вважаємо, що в цих випадках ризик заподіяння шкоди випадкових особам буде обґрунтованим. Потрібно дозволити нацгвардію застосовувати бойову і спеціальну техніку, включаючи артилерійські, авіаційні засоби ураження і інженерні боєприпаси, для припинення діяльності та ліквідації незаконних збройних формувань", - пишуть депутати у висновках.

Крім того, президентський законопроект не враховує необхідність застосування холодної зброї в окремих випадках, а також при нападі тварини, для зупинки транспортного засобу і руйнування замикаючих пристроїв, написано в документі.

Проникнення військовослужбовців військ нацгвардії в приміщення, на земельні ділянки та території для встановлення обставин нещасних випадків не обумовлено завданнями нацгвардії, пишуть депутати. Регіональне керівництво і органи місцевого самоврядування потрібно зобов'язати надавати військам нацгвардії будівлі, приміщення, споруди і земельні ділянки в пунктах тимчасової дислокації.

Про створення Нацгвардії, яка приходить на зміну Внутрішнім військам, Путін оголосив 5 квітня. Він заявив, що нова структура буде займатися «боротьбою з тероризмом, організованою злочинністю, в тісному контакті з Міністерством внутрішніх справ продовжить виконувати ті функції, які виконували підрозділи ОМОНу, СОБР і так далі».

Командувачем новою структурою був призначений генерал Віктор Золотов, який раніше очолював Внутрішні війська МВС, а до 2013 року керував Службою безпеки президента. Прес-секретар президента зазначив, що Нацгвардія буде прямо підкорятися главі держави. Пізніше указом президента Національна гвардія отримала назву Росгвардія.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Ми не маємо європейської армії…

Жозеф Доль ( Joseph Daul)
Жозеф Доль ( Joseph Daul), Голова Європейської народної партії в Європарламенті

Голова найбільшої політичної групи Європарламенту «Європейська народна партія» Джозеф Доль висловив своє розчарування тим, що на разі ніхто не має впевненості з приводу подальшого розвитку ситуації в Україні.

Франція готова до переговорів з Путіним

Жан-Марк Эро
Жан-Марк Эро
Міністр закордонних справ Франції

Франція готова до переговорів з В.Путіним, однак жодного політичного рішення за участю Б.Асада не буде. Наразі необхідним є відновлення переговорів для забезпечення політичного переходу на основі резолюції 2254 Ради Безпеки ООН.

Україна має чим захищатися

Едвард ЧОУ (Edward Chow)
Едвард ЧОУ (Edward Chow), експерт з питань енергетики, США

Труднощі, які сьогодні переживає Україна, носять не лише відверто негативний характер. По-перше, в Україні народилося потужне громадянське суспільство, яке може і повинно стати основним двигуном у проведенні в країні довгоочікуваних реформ.