Росія: Національна гвардія повинна отримати право стріляти по натовпу
Національна гвардія повинна отримати право стріляти по натовпу, а її співробітники не повинні нести відповідальності за заподіяння каліцтв, йдеться у висновку думського комітету з оборони з приводу законопроекту про Росгвардію.
Думський комітет з оборони затвердив свій висновок на президентський законопроект про Національну гвардію.
Депутати рекомендували прийняти законопроект в першому читанні. Комітет з оборони є співвиконавцем по законопроекту. Профільний комітет з безпеки, згідно з календарем розгляду питань, запропонує розглянути його в першому читанні 18 травня.
Потрібно виключити цивільно-правову відповідальність військовослужбовця військ нацгвардію за шкоду, заподіяну фізичним і юридичним особами при застосуванні ним фізичної сили, спецзасобів, вогнепальної зброї, бойової та спеціальної техніки, якщо це робилося в законному порядку. Відшкодування шкоди здійснювати за рахунок федерального бюджету.
Обмеження на застосування зброї при великому скупченні громадян, потребує винятки, визнали депутати. У внесеному президентом законопроекті написано, що Нацгвардії «забороняється застосовувати вогнепальну зброю ... при великому скупченні громадян, якщо в результаті його застосування можуть постраждати випадкові особи».
Скасувати цю заборону потрібно в разі теракту, звільнення заручників, відбиття групового або збройного нападу на важливі державні об'єкти, спеціальні вантажі, споруди на комунікаціях, що охороняються військами Нацгвардії, на військові містечка гвардії, йдеться у висновку. "Вважаємо, що в цих випадках ризик заподіяння шкоди випадкових особам буде обґрунтованим. Потрібно дозволити нацгвардію застосовувати бойову і спеціальну техніку, включаючи артилерійські, авіаційні засоби ураження і інженерні боєприпаси, для припинення діяльності та ліквідації незаконних збройних формувань", - пишуть депутати у висновках.
Крім того, президентський законопроект не враховує необхідність застосування холодної зброї в окремих випадках, а також при нападі тварини, для зупинки транспортного засобу і руйнування замикаючих пристроїв, написано в документі.
Проникнення військовослужбовців військ нацгвардії в приміщення, на земельні ділянки та території для встановлення обставин нещасних випадків не обумовлено завданнями нацгвардії, пишуть депутати. Регіональне керівництво і органи місцевого самоврядування потрібно зобов'язати надавати військам нацгвардії будівлі, приміщення, споруди і земельні ділянки в пунктах тимчасової дислокації.
Про створення Нацгвардії, яка приходить на зміну Внутрішнім військам, Путін оголосив 5 квітня. Він заявив, що нова структура буде займатися «боротьбою з тероризмом, організованою злочинністю, в тісному контакті з Міністерством внутрішніх справ продовжить виконувати ті функції, які виконували підрозділи ОМОНу, СОБР і так далі».
Командувачем новою структурою був призначений генерал Віктор Золотов, який раніше очолював Внутрішні війська МВС, а до 2013 року керував Службою безпеки президента. Прес-секретар президента зазначив, що Нацгвардія буде прямо підкорятися главі держави. Пізніше указом президента Національна гвардія отримала назву Росгвардія.
Іран на милість Путіна, безпрецедентний, але крихкий союз

Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND
Росія і Іран налагодили безпрецедентний, але крихкий союз на Близькому Сході. Російсько-Іранське співробітництво є ключовим для забезпечення виживання режиму президента Башара Асада в Сирії і знищенням повстанців зі східної частини Алеппо. Російські бомбардувальники використовували іранські війсь
Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»
Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.
ЄС готовий до будь-яких сценаріїв

Жозеп Боррель
ЄС продовжить нарощувати позиції щодо спроб Росії підірвати структуру безпеки в Європі та відновити сфери впливу, які повністю застаріли. Щодо критики на адресу Берліну стосовно можливості запровадження санкцій проти Росії Ж.Боррель повідомив, що усі члени ЄС є надійними партнерами.