Азербайджан, Росія: "SOCAR" чекає на п'ять мільярдів кубометрів газу на рік від "Газпрому"

11 May, 2016 | |

Азербайджанська держкомпанія SOCAR направила російському "Газпрому" пропозиції щодо закупівлі від трьох до п'яти мільярдів кубометрів газу на рік, сказав в середу журналістам глава SOCAR Ровнаг Абдуллаєв.

За його словами, зрушень в переговорах з російською компанією поки немає.

"Ми направили наші пропозиції" Газпрому ". Мова йде про обсяги в межах трьох-п'яти мільярдів кубометрів газу щорічно. І зараз ми очікуємо їх вирішення", - сказав Абдуллаєв.

За словами глави SOCAR, азербайджанський газ потрібен в основному для закачування в пласти на блоці нафтогазових родовищ "Азері-Чираг-Гюнешлі" в азербайджанському секторі Каспію, тобто для підтримки стабільного видобутку нафти.

"Закупівля газу дозволить нам збільшити його обсяги закачування в пласти, а також протестувати потужності наших газосховищ, які зараз складають близько 3,5 мільярда кубометрів, але їх теоретично можливо розширити до більш ніж п'яти мільярдів кубометрів", - сказав Абдуллаєв.

За останні два роки в Азербайджані значно зросло споживання газу.

Газ, що видобувається на "Шах Деніз", законтрактований для поставок до Грузії і Туреччини.

У зв'язку з цим газовий своп з "Газпромом" дозволить Азербайджану в подальшому забезпечити газопостачання південних регіонів Росії, перевірити власні газосховища [Калмазское і Гарадагському], а також в разі стабільно високого рівня закачування в них, знизити обсяги відбору попутного газу, що видобувається на АЧГ, і в максимальному обсязі закачувати його в пласти для підвищення рівня видобутку нафти на блоці.

В даний час "Газпром" має контракт (з можливістю пролонгації) на покупку азербайджанського газу, підписаний 14 жовтня 2009 року. Контракт між SOCAR і російським "Газпромом" дозволяє припиняти і відновлювати постачання газу в будь-який час.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Франція готова до переговорів з Путіним

Жан-Марк Эро
Жан-Марк Эро
Міністр закордонних справ Франції

Франція готова до переговорів з В.Путіним, однак жодного політичного рішення за участю Б.Асада не буде. Наразі необхідним є відновлення переговорів для забезпечення політичного переходу на основі резолюції 2254 Ради Безпеки ООН.

Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися

Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich)
Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США

В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.

Україна має чим захищатися

Едвард ЧОУ (Edward Chow)
Едвард ЧОУ (Edward Chow), експерт з питань енергетики, США

Труднощі, які сьогодні переживає Україна, носять не лише відверто негативний характер. По-перше, в Україні народилося потужне громадянське суспільство, яке може і повинно стати основним двигуном у проведенні в країні довгоочікуваних реформ.