Росія, Японія: Курили ми знову не продаємо
Росія не пов'язує питання торгово-економічного партнерства з Японією і територіальні розбіжності з нею, заявив президент РФ Володимир Путін на брифінгу за підсумками саміту АСЕАН в Сочі.
«Ми нічого не продаємо. Ми готові купити багато, але ми нічого не продаємо. Ми не пов'язуємо одне з іншим », - прокоментував він тезу, що Росія має намір подорожче продати Японії Курильські острови.
Путін підтвердив готовність вести діалог з Японією заради укладення мирного договору, в тому числі і з питань території. «Одне з іншим ми не пов'язуємо і мають намір розвивати відносини з Японією, яку вважаємо своїм партнером в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні і в світі в цілому, - підкреслив російський президент.
Він зізнався, що «є певні обмеження щодо наших контактів», але вони ніяк не пов'язані з нашою політикою. «Ми відкриті для діалогу», - додав Путін.
Москва вважає, що південні Курили увійшли до складу СРСР за підсумками Другої світової війни. На думку Японії, ці території входять до її складу, як свідчить двосторонній Трактат про торгівлю і кордони від 7 лютого 1855 року.
В ході проведеного на початку травня візиту прем'єр-міністра Японії Сіндзо Абе тема Курильських островів офіційно не обговорювалася.
В грудні Путін планує неофіційний візит до Японії, де він проведе переговори з прем'єр-міністром Сіндзо Абе про майбутнє Курильських островів. Як пише сьогодні The Japan Times, зустріч може відбутися вдома у Абе в префектурі Ямагуті. В Японії сподіваються, що це "дозволить лідерам говорити в спокійній обстановці і домогтися прогресу у цій делікатній питання".
Путін забезпечив виживання режиму Асада

Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн
Заява, що Росія почне виведення деяких збройних сил з Сирії сигналізує проте що Володимир Путін переконаний, що він розбомбив та знищив достатньо супротивників кривавого режиму Асада, щоб забезпечити його виживання.
Забезпечити припинення будівництва Північного потоку 2

Тед Круз
"Північний потік 2 становить серйозну загрозу національній безпеці США та нашим європейським союзникам", - сказав сенатор Тед Круз. "Закон про захист енергетичної безпеки Європи буде протидіяти експансіонізму Росії, орієнтуючи
Росія продемонструвала, що вона не прагне до миру

Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн
Амбіції Володимира Путіна щодо відновлення Російської імперії зробили ще один крок вперед сьогодні, коли російські сепаратисти в Донецькій області України проголосили незалежну державу і прийняли назву з часів царської епохи "Малоросія".