Росія, Японія: Курили ми знову не продаємо
Росія не пов'язує питання торгово-економічного партнерства з Японією і територіальні розбіжності з нею, заявив президент РФ Володимир Путін на брифінгу за підсумками саміту АСЕАН в Сочі.
«Ми нічого не продаємо. Ми готові купити багато, але ми нічого не продаємо. Ми не пов'язуємо одне з іншим », - прокоментував він тезу, що Росія має намір подорожче продати Японії Курильські острови.
Путін підтвердив готовність вести діалог з Японією заради укладення мирного договору, в тому числі і з питань території. «Одне з іншим ми не пов'язуємо і мають намір розвивати відносини з Японією, яку вважаємо своїм партнером в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні і в світі в цілому, - підкреслив російський президент.
Він зізнався, що «є певні обмеження щодо наших контактів», але вони ніяк не пов'язані з нашою політикою. «Ми відкриті для діалогу», - додав Путін.
Москва вважає, що південні Курили увійшли до складу СРСР за підсумками Другої світової війни. На думку Японії, ці території входять до її складу, як свідчить двосторонній Трактат про торгівлю і кордони від 7 лютого 1855 року.
В ході проведеного на початку травня візиту прем'єр-міністра Японії Сіндзо Абе тема Курильських островів офіційно не обговорювалася.
В грудні Путін планує неофіційний візит до Японії, де він проведе переговори з прем'єр-міністром Сіндзо Абе про майбутнє Курильських островів. Як пише сьогодні The Japan Times, зустріч може відбутися вдома у Абе в префектурі Ямагуті. В Японії сподіваються, що це "дозволить лідерам говорити в спокійній обстановці і домогтися прогресу у цій делікатній питання".
Ми повинні подвоїти нашу підтримку для України

Джин Шахін сенатор США від Нью-Гемпширу
Я вважаю, що ця стратегія повинна мати принаймні чотири компоненти: введення більш жорстких санкцій, зміцнення НАТО і наших союзників, демонструючи сильну підтримку для України, і протидія російській пропаганді.
Міжнародні організації втратять свій вплив на глобальну політику

Александр Шалленберг
В інтерв’ю австрійським ЗМІ Міністр закордонних справ Александр ШАЛЛЕНБЕРГ окреслив наступні думки:
Через дії в Україні Росія повністю втратила довіру до себе

Урсула фон дер Ляєн
Наскільки насправді великі навчання? Точний розмір відомо лише Москві та Мінську. Сусіди та багато партнерів в НАТО припускають, що фактична кількість сил, задіяних на російській та білоруській стороні, перевищує офіційно зареєстровану кількість 12,700 військових.