Росія, Японія: Курили ми знову не продаємо

20 May, 2016 | |

Росія не пов'язує питання торгово-економічного партнерства з Японією і територіальні розбіжності з нею, заявив президент РФ Володимир Путін на брифінгу за підсумками саміту АСЕАН в Сочі.

«Ми нічого не продаємо. Ми готові купити багато, але ми нічого не продаємо. Ми не пов'язуємо одне з іншим », - прокоментував він тезу, що Росія має намір подорожче продати Японії Курильські острови.

Путін підтвердив готовність вести діалог з Японією заради укладення мирного договору, в тому числі і з питань території. «Одне з іншим ми не пов'язуємо і мають намір розвивати відносини з Японією, яку вважаємо своїм партнером в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні і в світі в цілому, - підкреслив російський президент.

Він зізнався, що «є певні обмеження щодо наших контактів», але вони ніяк не пов'язані з нашою політикою. «Ми відкриті для діалогу», - додав Путін.

Москва вважає, що південні Курили увійшли до складу СРСР за підсумками Другої світової війни. На думку Японії, ці території входять до її складу, як свідчить двосторонній Трактат про торгівлю і кордони від 7 лютого 1855 року.

В ході проведеного на початку травня візиту прем'єр-міністра Японії Сіндзо Абе тема Курильських островів офіційно не обговорювалася.

В грудні Путін  планує неофіційний візит до Японії, де він проведе переговори з прем'єр-міністром Сіндзо Абе про майбутнє Курильських островів. Як пише сьогодні The Japan Times, зустріч може відбутися вдома у Абе в префектурі Ямагуті. В Японії сподіваються, що це "дозволить лідерам говорити в спокійній обстановці і домогтися прогресу у цій делікатній питання".

 

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Міжнародні організації втратять свій вплив на глобальну політику

ШАЛЛЕНБЕРГ
Александр Шалленберг
Федеральний міністр з європейських та міжнародних справ Австрії

В інтерв’ю австрійським ЗМІ Міністр закордонних справ Александр ШАЛЛЕНБЕРГ окреслив наступні думки:

Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek)
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»

Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.

Газпром не проводить в Європі антисланцеві кампанії

Карл ШЛІТЕР
Карл ШЛІТЕР, депутат Європейського парламенту від Швеції

Карл ШЛІТЕР (Carl Schlyter), депутат Європейського Парламенту від Швеції, Група «Зелені» \ Європейський вільний альянс», автор Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу.