Польща: 21 млрд. доларів на нове озброєння

21 Jul, 2016 | |

Польща витратить 83 мільярди злотих (21 млрд доларів) на нове озброєння. Про це заявив заступник міністра оборони країни Бартош Ковнацький, виступаючи в Сеймі (нижня палата парламенту) країни.

За його словами, 10 мільярдів доларів планується направити на закупівлі зенітних ракетних систем середньої дальності і систем тактичної ПРО. Ще більше п'яти мільярдів підуть на системи ППО ближнього рубежу.

Варшава також витратить 3,3 мільярда доларів на закупівлі вертольотів і 2,5 мільярда - на нові підводні човни. Крім того, «кілька мільярдів злотих» будуть витрачені на безпілотники, повідомив Ковнацкій.

Основна частина закупівель повинна бути включена в програму технічного переоснащення Збройних сил Польщі на період 2017-2022 років. Остаточний варіант плану буде представлений парламенту у вересні.

На початку липня 2016 року голова польського військового відомства Антоній Мацеревич вказував, що Варшава схиляється до підписання міжурядової угоди з США на поставку ракетних комплексів Patriot.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії

Max Boot
Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США

 Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.

Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek)
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»

Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.

Україні треба реальна фінансова допомога

Роберт Кан (Robert Kahn)
Роберт Кан (Robert Kahn), старший фінансовий аналітик, Рада зовнішніх зносин, США

На фоні драматичних переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі, результати переговорів між Україною та Міжнародним валютним фондом відійшли на другий план. Однак важливим стало досягнення домовленості про виділення України кредиту МВФ на суму 17,5 млрд. дол. США.