Гонконг: протести тривають
Протести у Гонконзі, що починалися як мирні марші проти закону про екстрадицію в'язнів до Китаю, наслідують сценарій українського Євромайдану.
Місце активісти зазначають, що хоча протягом останніх кількох років світ став свідком активізації громадських протестів від Близького Сходу до Судану чи Пуерто-Рико, не так багато з них зрезонували з жителями Гонконгу, як проєвропейські та антиросійські протести в Україні 2014 року.
Протести у центрі Києва спалахнули буквально за кілька місяців до запуску Руху парасольок у Гонконзі у 2014 році.
П'ять років потому, на тлі того, як у Гонконзі формується набагато більш мінливий рух опору, ставки в якому стали вищими, український досвід здається ще більш знайомим та наочним.
Активіст, який поширює інформацію про протести у Гонконзі, Лі Нгао, каже, що досвід України надихає їх.
"Це як Давид проти Голіафа. Протестувальники у Гонконзі дійсно захоплюються українцями та їхньою стратегією та непохитним духом опору", - каже Нгао.
Одна з головних особливостей, яка відрізняє протести один від одного, це відсутність великої кількості жертв, якою завершилися протести в Україні.
Міжнародні організації втратять свій вплив на глобальну політику
Александр Шалленберг
В інтерв’ю австрійським ЗМІ Міністр закордонних справ Александр ШАЛЛЕНБЕРГ окреслив наступні думки:
Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися
Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США
В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.
НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону
Єнс Столтенберг
НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону, і тому активно вивчає плани збільшення власних сил у Східній Європі у відповідь на «нову норму» російської агресії, погроз і примусу.