Берлін – Варшава: Україна у фокусі уваги

27 Nov, 2021 | |
refugees

Під час зустрічі Німеччина висловила солідарність з діями Польщі на білорусько-польському кордоні. Білорусь має на меті дестабілізувати не лише Польщу, а й увесь ЄС. Польща перебуває під щоденним тиском та намагається захистити зовнішні кордони ЄС. Німеччина буде надалі тісно співпрацювати з Польщею на цьому напрямку;

Було підкреслено, що варто надалі обмірковувати застосування додаткових санкцій проти О.Лукашенка у разі відсутності прогресу у врегулюванні кризи. Для цього важливою є європейська єдність. Попри це, слід залишати двері відчиненими для діалогу з метою вирішення проблем;

Зазначено, що О.Лукашенко та президент Росії В.Путін мають доволі тісний зв'язок. Саме тому, канцлер порушувала питання ситуації на польсько-білоруському кордоні під час телефонної розмови з лідером Росії. А.Меркель висловила сподівання, що Кремль вплине на режим О.Лукашенка.

Коментуючи останні контакти з О.Лукашенком, канцлер підкреслила, що під час них йшлося лише про гуманітарну допомогу біженцям та доступу УВКБ ООН.

Коментуючи питання щодо України наголосила, що скупчення військ на російсько-українському кордоні викликає занепокоєння. За її словами, «Москва має знати, що подальша агресія проти суверенітету України матиме для Росії високу ціну». А.Меркель, зокрема, співчуває неготовності ні президента Росії В.Путіна, ні міністра закордонних справ Росії С.Лаврова провести зустріч високого рівня у «Нормандському форматі» наприкінці її каденції. «Це б стало позитивним сигналом того, що всі сторони зацікавлені у вирішенні ситуації щодо України». Крім того, канцлер наголосила на готовності докласти всіх зусиль з метою недопущення подальшої ескалації агресії Росії на російсько-українському кордоні.

Окрім зустрічі з А.Меркель відбулась бесіда польського Прем’єр-міністра М.Моравецькі з майбутнім канцлером ФРН Олафом Шольцем.

Цей візит є для Варшави частиною «дипломатичного наступу», метою якого є привернення уваги іноземних партнерів до зростаючої та безпрецедентної загрози для Європи з боку Росії та Білорусі. В центрі уваги іноземного турне до країн Європи М.Моравецькі - привернення уваги до «гібридної міграційної кризи» та «енергетичного шантажу» Європи, а також отримання підтримки укріплення безпеки на Східному фланзі НАТО.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Йоханнес Корнеліс ван Баален
Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»

Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.

Україна повинна швидше здійснювати реформи

Ольга ОЛІКЕР
Ольга ОЛІКЕР (Olga Oliker), старший аналітик Центру стратегічних та міжнародних досліджень (Center for Strategic and International Studies)
Профессор

Віце-президент США Джо Байден під час свого останнього візиту в Україну оголосив про наміри США виділити Україні додатково 120 млн. дол. допомоги на проведення економічних реформ та боротьбу із корупцією.

Експерт про ініціативу розпуску Конституційного суду

Франческо Палермо
Франческо Палермо
Професор порівняльного конституційного права університету Верони

Розвиток подій в Україні викликає стурбованість, бо погіршується. Варто зауважити, що сьогодні у багатьох країнах спостерігається помітна тенденція до загострення конфлікту між політичною та судовою гілками влади, за якого перша бере контроль над другою.