Ізраїль, ХАМАС: військові дії відновилися
Ізраїльська авіація відновила удари по Газі після того як воюючі сторони не змогли домовитися про продовження перемир'я, яке тривало 7 днів.
Відновлення бойових дій між Ізраїлем і ХАМАС викликало в Газі суміш страху та гніву, а ООН назвала це "нічним кошмаром".
Через день після відновлення бойових дій міністерство охорони здоров'я Гази, яким керує ХАМАС, повідомило, що через ізраїльські атаки загинуло вже 178 людей.
Медики і очевидці кажуть, що найсильніші бомбардування спостерігаються у таборі Хан-Юніс і біля Рафасу на півдні. Точкові удари з повітря завдають також в центральних і північних районах.
Над табором біженців Хан-Юніс ізраїльські літаки розкидали листівки, де рекомендують мирним жителям у цілях безпеки йти на південь.
Хан-Юніс став "небезпечною зоною військових дій", йдеться в листівках, і пропонується шукати притулку в сусідньому Рафасі на кордоні з Єгиптом.
З початку війни такі листівки розповсюджували в кількох районах, ЦАХАЛ називає це "одним із заходів захисту мирного населення сектора Гази". Крім того, ізраїльські військові створили спеціальну карту Гази, поділену на сотні різних зон, яка, за їхніми словами, має допомогти людям уникати місць, де будуть бойові дії.
Як заявили в офісі прем'єр-міністра Ізраїля Біньяміна Нетаньягу, бойові дії відновлені, тому що ХАМАС порушив умови перемир'я, не виконавши своїх зобов'язань зі звільнення в п'ятницю всіх викрадених жінок і відновивши ракетні обстріли Ізраїлю.
У заяві також йдеться про те, що повертаючись до бойових дій Ізраїль досі прагне досягнути своїх цілей - звільнити заручників, знищити ХАМАС і отримати гарантії, що сектор Газа "ніколи не буде загрозою для жителів Ізраїля".
Експерт про ініціативу розпуску Конституційного суду
Франческо Палермо
Розвиток подій в Україні викликає стурбованість, бо погіршується. Варто зауважити, що сьогодні у багатьох країнах спостерігається помітна тенденція до загострення конфлікту між політичною та судовою гілками влади, за якого перша бере контроль над другою.
Допомога для України буде
Джон Кірбі
Питання: «Яким є рівень пріоритетності щодо ухвалення пакетів допомоги Україні й Ізраїлю?», Відповідь Дж.Кірбі:
Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом
Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи
-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?