Справа «Тимошенко проти України». Сценарії розвитку

29 Aug, 2012 | |

Подія

28 серпня 2012 року відбулися відкриті слухання Європейського суду з прав людини у справі «Тимошенко проти України».

 

Аналіз ситуації

Справа «Тимошенко проти України» за змістом схожа на справу «Луценко проти України», рішення по якій було винесено 3 липня 2012 року. Зокрема, обидва колишніх українських урядовця вказують у своїх позовах на одні й ті ж самі статті Європейської конвенції з прав людини, а також зазначають, що шляхом їх ув’язнення влада таким чином позбулася політичних сильних опонентів. Виходячи з цього, група глобальної розвідки Geostrategy вважає, що змістовна частина рішення суду у справі Юлії Тимошенко буде практично ідентичною рішенню Європейського суду щодо Юрія Луценка.

 

Малоймовірним є те, що Європейський суд у рішенні справи «Тимошенко проти України» зобов’яже Україну звільнити Юлію Тимошенко. Однак така можливість продовжує існувати.

 

Важливим також є питання про те, коли Європейський суд з прав людини оголосить про своє рішення у справі «Тимошенко проти України». За прогнозами експертів групи, Суд може оголосити своє рішення у цій справі до кінця вересня 2012 року, хоча за встановленою практикою це мало б тривати від двох до трьох місяців. Таке прискорене оголошення судового рішення буде зроблено саме через політичні мотиви і, вочевидь, під тиском Європейського Союзу. Для цього існує кілька вагомих причин:

• Рада Європи зробить спробу натиснути на українську владу напередодні проведення в України парламентських виборів. Зокрема, залишити для себе люфт, необхідний для маневрувань під час визнання легітимності проведених виборів. У разі, якщо лідери опозиції перебуватимуть на момент проведення виборів у в’язниці, а рішення Європейського суду визнають політичні мотиви їх ув’язнення, то чинна українська влада буде вважатися на міжнародній арені не повністю легітимною;

• Парламентська Асамблея Ради Європи, яка працюватиме у період з 1 по 5 жовтня 2012 року, отримає можливість «розігріти» українське питання якраз напередодні проведення виборів до Верховної ради України. Зокрема, можуть бути проведені термінові дебати, які передбачають ухвалення ПА РЄ додаткового рішення щодо України.

 

Нагадаємо, що у справі Юрія Луценка Європейський суд визнав те, що Уряд України порушив статті 5 і 18 Європейської конвенції з прав людини. Відповідно, суд створив прецедент, який буде у подальшому використовуватися в аналогічний справах.

 


Висновки

Справи колишній членів Уряду України, які на сьогодні перебувають у місцях позбавлення волі, продовжують використовуватися європейською стороною як важіль впливу на українське керівництво.
 

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україні треба реальна фінансова допомога

Роберт Кан (Robert Kahn)
Роберт Кан (Robert Kahn), старший фінансовий аналітик, Рада зовнішніх зносин, США

На фоні драматичних переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі, результати переговорів між Україною та Міжнародним валютним фондом відійшли на другий план. Однак важливим стало досягнення домовленості про виділення України кредиту МВФ на суму 17,5 млрд. дол. США.  

Україна, ЄС: окремі результати дії зони вільної торгівлі

Сергій Даниленко
Модератор групи Geostrategy Сергій Даниленко
analytics@geostrategy.ua

Українські виробники активно використовують преференції в рамках торгівлі між Україною та ЄС. Наприкінці 2016 року вже повністю використано 11 тарифних квот:

Росія продемонструвала, що вона не прагне до миру

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Амбіції Володимира Путіна щодо відновлення Російської імперії зробили ще один крок вперед сьогодні, коли російські сепаратисти в Донецькій області України проголосили незалежну державу і прийняли назву з часів царської епохи "Малоросія".