Хорватія, Росія: підписано Меморандум про Південний потік

18 Jan, 2013 | |

 

«Газпром» та хорватська газова компанія Plinacro d.o.o. підписали меморандум про будівництво відгалуження від "Південного потоку" через хорватську територією.

 

Двосторонній трубопровід довжиною 100 км зв'яже газові системи Хорватії і Сербії та надасть можливість щорічно транспортувати 2,7 млрд.куб.м газу (річна потреба Хорватії в газі складає 3,5 млрд.куб.м, потужність наявної інфраструктури 6 млрд.куб.м). Початок будівництва заплановано у липні 2015 року та закінчення в грудні 2016 року.

 

Вартість проекту складає 60 млн. євро (по 10 млн.євро внесе Plinacro і Газпромом, 40 млн.євро заплановано отримати у вигляді кредитів). Планується, що після завершення будівництва компанією Plinacro, Газпром Експорт використовуватиме повну потужність цього газопроводу.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Blake Clayton
Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Продовження погіршення ситуації в Лівії, Єгипті та інших країнах Північної Африки та Близького Сходу суттєво впливають на формування світових цін на енергоносії, у першу чергу - нафти. Я вважаю, що сьогодні США недостатньо працюють над збільшенням стратегічних обсягів нафти.

Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek)
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»

Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.

США та Німеччина: триває важкий пошук позиції по Україні

Уільям Дроздяк (William Drozdiak)
Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради

Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради