Члени Комітету Ради Європи з питань запобігання тортурам можуть приїхати в Україну вже ближчим часом

11 Nov, 2011 | |

Група «Geostrategy” продовжує фіксувати активність міжнародних інституцій щодо справи колишнього Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко. При цьому аналітики групи вважають, що рівень уваги до цього питання з боку Європейського Союзу та Ради Європи продовжує залишатися високою і ближчим часом навряд чи спаде.

Дане проблемне питання вже розглядалося групою у широкому міжнародному аспекті.

ДИВИСЬ:  Політичні наслідки тиску країн Заходу на Україну.

Прийнята 27 жовтня цього року резолюція Європарламенту щодо України,  а також продовження дебатів у рамках структурних підрозділів Ради Європи свідчать про те, що вже найближчим часом обсяг критики на адресу офіційного Києва щодо справи Юлії Тимошенко продовжуватиме зростати. Зокрема, під час сесійного тижня Європейського парламенту, який розпочинається 14 листопада поточного року, у Комітеті із закордонних справ Європейського парламенту розглядатиметься доповідь щодо внутрішньополітичної ситуації в Україні, підготовлена співдоповідачем цього комітету Ричардом Легутьком. Положення доповіді, очевидно, міститимуть критичні оцінки діяльності української влади із зазначеного питання.

За прогнозом групи «Geostrategy”, Комітет Ради Європи з питань запобіганням тортурам також може вже у листопаді - грудні цього року, ймовірно ще до проведення саміту Україна – Європейський Союз, направити своїх представників до України з так званим ad hoc візитом. Мета такого кроку – перевірити умови тюремного утримання екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко. Рішення про ad hoc візит може, зокрема, бути спричинено тим, що під час візиту співдоповідачок ПАРЄ по України М.Репс та П.Лундін 2-4 листопада до Києва їм було відмовлено у проведенні особистої зустрічі з Юлією Тимошенко. Це могло викликати у Ради Європи не лише обурення, але й підштовхнути її до застосування такого радикального засобу як візит представників Комітету з питань запобігання тортурам до України.

Експерти групи «Geostrategy» вважають, що у разі демонстрації українською стороною неконструктивного підходу під час можливого візиту представників Комітету з питань запобігання тортурам Рада Європа може застосувати інший нетрадиційний засіб – оприлюднення публічної заяви Комітету із зазначеного питання. У разі оприлюднення такої заяви сприйняття європейською стороною розвитку внутрішньополітичних подій значно погіршиться.

Група «Geostrategy» звертає увагу на те, що оприлюднення публічних заяв цього Комітету робиться лише у виключних випадках, пов’язаних з відвертим небажанням влади іти на співпрацю. За 21 рік існування Комітету ним було зроблено лише шість публічних заяв: одна щодо Греції, дві щодо Туреччини і три щодо Російської Федерації.

З урахуванням нинішніх тенденцій група «Geostrategy» рекомендує українській владі та відповідним державним установам, зокрема Міністерству внутрішній справ, надати максимальне сприяння представникам Комітету, аби знизити рівень напруги у відносинах України з цією міжнародною організацією.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися

Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich)
Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США

В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.

Україна, криза: чому програють всі?

Семуель Чарап
Семуель Чарап старший політолог RAND Corporation

За три роки з моменту початку кризи в Україні загинуло більш ніж 10000 людей і це продовжує виснажувати ресурси всіх країн.  В результаті всі програють і в цьому конфлікті кожен великий актор грає гірше, ніж це було раніше і вирішення видається невловимим  як ніколи. Це не повинно бути так.

Місія Кокса-Квасьнєвського повинна діяти до саміту «Східного партнерства»

Крістіан ВІГЕНІН
Крістіан ВІГЕНІН, (Крістіан Іванов Вігенін), Депутат Європарламенту (група «Прогресивний альянс соціалістів і демократів), голова Парламентського асамблеї «Східного партнерства»

Крістіан ВІГЕНІН, депутат Європарламенту (група «Прогресивний альянс соціалістів і демократів), голова Парламентського асамблеї «Східного партнерства» про діяльність місії Кокс-Квасьнєвський: