Киргизстан, США: почато процес виведення Центру транзитних перевезень "Манас" з Киргизстану

21 Oct, 2013 | |

 Міністерство оборони США офіційно почало процес переведення Центру транзитних перевезень ( ЦТП) "Манас" з Киргизстану на нове місце дислокації в Румунії.

За повідомленням Пентагону, почався процес повернення уряду Киргизстану з оренди території та об'єктів ЦТП "Манас". Спільно з Киргизстанською владою , міноборони США зможе одночасно переводити базу до Румунії та продовжувати підтримку операцій в Афганістані.

"США високо цінують надану Киргизстаном підтримку американських збройних сил і військ міжнародної коаліції в боротьбі із загрозою тероризму, досягненню стабільності в Афганістані та регіоні", - зазначає військове відомство США .
У міноборони США підкреслили, що поважають рішення Киргизстану не продовжувати контракт про розміщення ЦТП "Манас" по закінченню 12 років існування об'єкта.

"США мають намір і далі підтримувати Киргизстан в демократичному та економічному розвитку, тому ми з нетерпінням очікуємо подальшого розвитку двосторонніх відносин у майбутньому ", - йдеться в повідомленні Пентагону.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Скасувати санкції США в обмін на скорочення ядерного арсеналу РФ - це віддати Україну

Ельмар Брок
Ельмар Брок
Голова комітету з закордонних справ Європарламенту

Скасувати санкції проти Росії, запроваджені США у зв'язку з анексією Криму та агресією проти України, в обмін на скорочення Москвою її ядерного арсеналу означало б "угоду про продаж свободи іншої країни", вважає чинний голова комітету Європарламенту з закордонних справ, представник німецького Хри

Росіяни не будуть дотримуватися угод

Ельмар Брок
Ельмар Брок, депутат ХДС

Депутат від  ХДС Ельмар Брок не вірить Путіну в питанні трубопроводу по дну  Балтійського моря "Північний потік 2": "Росіяни не будуть дотримуватися своїх домовленостей: якщо буде побудовано " Північний потік 2 ", український транзит закриється.

Україна, ЄС: окремі результати дії зони вільної торгівлі

Сергій Даниленко
Модератор групи Geostrategy Сергій Даниленко
analytics@geostrategy.ua

Українські виробники активно використовують преференції в рамках торгівлі між Україною та ЄС. Наприкінці 2016 року вже повністю використано 11 тарифних квот: