Киргизстан, США: почато процес виведення Центру транзитних перевезень "Манас" з Киргизстану

21 Oct, 2013 | |

 Міністерство оборони США офіційно почало процес переведення Центру транзитних перевезень ( ЦТП) "Манас" з Киргизстану на нове місце дислокації в Румунії.

За повідомленням Пентагону, почався процес повернення уряду Киргизстану з оренди території та об'єктів ЦТП "Манас". Спільно з Киргизстанською владою , міноборони США зможе одночасно переводити базу до Румунії та продовжувати підтримку операцій в Афганістані.

"США високо цінують надану Киргизстаном підтримку американських збройних сил і військ міжнародної коаліції в боротьбі із загрозою тероризму, досягненню стабільності в Афганістані та регіоні", - зазначає військове відомство США .
У міноборони США підкреслили, що поважають рішення Киргизстану не продовжувати контракт про розміщення ЦТП "Манас" по закінченню 12 років існування об'єкта.

"США мають намір і далі підтримувати Киргизстан в демократичному та економічному розвитку, тому ми з нетерпінням очікуємо подальшого розвитку двосторонніх відносин у майбутньому ", - йдеться в повідомленні Пентагону.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Газпром вважає сланцевий газ фантомом

Лена Коларска-Бобінська
Лена Коларска-Бобінська, депутат Європарламенту, член групи від Європейської народної партії

Лена Коларска-Бобінська, євродепутат, член групи від Європейської народної партії, про причетність «Газпрому» до антисланцевої кампанії в Європі:

Путін висуває вимоги, які, як він знає, ніколи не будуть виконані

Норберт Реттген
Норберт Реттген
Голова Комітету Бундестагу зі зовнішньої політики

Путін висуває вимоги до НАТО, які, як він знає, ніколи не будуть виконані. Чому? Він доручив Лаврову пояснити, що Польща, країни Балтії та Україна є «осиротілими територіями», націленими на НАТО. Чому?

ЄС готовий до будь-яких сценаріїв

Borell
Жозеп Боррель
Високий Представник ЄС із зовнішньої і безпекової політики

ЄС продовжить нарощувати позиції щодо спроб Росії підірвати структуру безпеки в Європі та відновити сфери впливу, які повністю застаріли. Щодо критики на адресу Берліну стосовно можливості запровадження санкцій проти Росії Ж.Боррель повідомив, що усі члени ЄС є надійними партнерами.