Киргизстан, США: почато процес виведення Центру транзитних перевезень "Манас" з Киргизстану

21 Oct, 2013 | |

 Міністерство оборони США офіційно почало процес переведення Центру транзитних перевезень ( ЦТП) "Манас" з Киргизстану на нове місце дислокації в Румунії.

За повідомленням Пентагону, почався процес повернення уряду Киргизстану з оренди території та об'єктів ЦТП "Манас". Спільно з Киргизстанською владою , міноборони США зможе одночасно переводити базу до Румунії та продовжувати підтримку операцій в Афганістані.

"США високо цінують надану Киргизстаном підтримку американських збройних сил і військ міжнародної коаліції в боротьбі із загрозою тероризму, досягненню стабільності в Афганістані та регіоні", - зазначає військове відомство США .
У міноборони США підкреслили, що поважають рішення Киргизстану не продовжувати контракт про розміщення ЦТП "Манас" по закінченню 12 років існування об'єкта.

"США мають намір і далі підтримувати Киргизстан в демократичному та економічному розвитку, тому ми з нетерпінням очікуємо подальшого розвитку двосторонніх відносин у майбутньому ", - йдеться в повідомленні Пентагону.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Через дії в Україні Росія повністю втратила довіру до себе

Урсула фон дер Ляєн, Міністр оборони Німеччини
Урсула фон дер Ляєн
Міністр оборони Німеччини

Наскільки насправді великі навчання? Точний розмір відомо лише Москві та Мінську. Сусіди та багато партнерів в НАТО припускають, що фактична кількість сил, задіяних на російській та білоруській стороні, перевищує офіційно зареєстровану кількість 12,700 військових.

Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії

Max Boot
Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США

 Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.

Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal)
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»

- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?