Скільки ядерної зброї знаходиться в Європі?

23 Dec, 2011 | |

За оцінками аналітичної групи «Geostrategy», сьогодні на території європейських країн-членів НАТО продовжують розміщуватися 480 американських ядерних ракет. До останнього часу міжнародні експерти у ядерній галузі продовжували вважати, що американських ядерних ракет на території європейських країн вдвічі менше. Проте аналіз різних інформаційних джерел дозволяє зробити висновок про 480 ядерних ракет, які розміщуються на території військових баз у Греції, Італії, Туреччині, Німеччині, Бельгії, Великобританії, Нідерландах.

Ядерні ракети продовжують розміщуватися у Європі на восьми військових базах. Усі ядерні ракети є гравітаційними бомбами типу В61-3,-4,-10.

Німеччина залишається найбільш насиченою з точки зору кількості ядерної зброї країною. На трьох німецьких базах знаходяться близько 260 ракет. В Італії та Туреччині знаходяться по 90 ядерних ракет, а також близько 20 ракет відповідно у Бельгії та Нідерландах.

480 ядерних ракет типу В61, розміщених в Європі, складає близько 80% від загальної кілкості наявних в США ракет цього класу. Ще 436 ракет знаходяться у стані небойової готовності, але, у разі необхідності, можуть бути швидко приведені у бойову готовність.
300 з 480 ядерних ракет підготовлені для доставки до цілей виключно американськими літаками типу Ф-15Е та Ф-16С/Д, які розташовуються на військових базах в Європі. 180 ядерних ракет мають доставлятися за допомогою військових літаків з Бельгії, Голландії, Туреччини, Німеччини та Італії. Досить важливим є географія розташування ядерних ракет у Європі.

300 з 480 ядерних ракет знаходяться на військових базах країн Північної Європи, залишаючись націленими, таким чином, на територію колишнього Радянського Союзу. 180 ядерних ракет продовжують знаходитися на території країн Південної Європи, які розташовані поблизу так званих «нових проблемних точик» у регіоні Близького Сходу. Таке географічне розташування ядерної зброї на Європейському континенті не відповідає сучасним геополітичним реаліям, оскільки проблемні для країн-членів НАТО регіони точки розташовуються саме на Близькому Сході.

Висновок: Європейська система колективної безпеки, незважаючи на існуючі всередині ЄС та НАТО значні протиріччя, продовжує залишатися найбільш ефективною та технологічною з усіх інших наявних альтернатив. Україні, яка не має юридично підтверджених гарантій суверенітету та національної безпеки, доцільно продовжувати розвивати партнерство з НАТО. Група «Geostrategy» вважає стратегічно помилковим ухвалення у 2010 році Верховною Радою України Закону України про засади зовнішньої та внутрішньої політики, в якому зафіксовано позаблоковий статус.
 

23.12.2012

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Через дії в Україні Росія повністю втратила довіру до себе

Урсула фон дер Ляєн, Міністр оборони Німеччини
Урсула фон дер Ляєн
Міністр оборони Німеччини

Наскільки насправді великі навчання? Точний розмір відомо лише Москві та Мінську. Сусіди та багато партнерів в НАТО припускають, що фактична кількість сил, задіяних на російській та білоруській стороні, перевищує офіційно зареєстровану кількість 12,700 військових.

Джихадизм у Казахстані як частина глобальної терористичної мережі

Gordon M. Hahn
Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон

Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон Гордон Ган представив аналітичну доповідь на тему: ДЖИХАДИЗМ В КАЗАХСТАНЕ, КАК ЧАСТЬ ГЛОБАЛЬНОЙ ТЕРРОРИСТИЧЕСКОЙ СЕТИ

Ми повинні подвоїти нашу підтримку для України

Джин Шахін сенатор США від Нью-Гемпширу
Джин Шахін сенатор США від Нью-Гемпширу

Я вважаю, що ця стратегія повинна мати принаймні чотири компоненти: введення більш жорстких санкцій, зміцнення НАТО і наших союзників, демонструючи сильну підтримку для України, і протидія російській пропаганді.