Новий політичний сезон в Європі: на що очікувати Україні?

08 Sep, 2020

Напередодні нового політичного сезону низка керівників держав-членів ЄС окреслили пріоритети у сфері зовнішньої і без пекової політики. З їх слів та оцінок аналітикам групи Geostrategy стає зрозумілим, що новий політичний сезон буде дуже складним, доведеться шукати на низку геополітичних викликів, пов’язаних із Росією / Білорусією, ситуацію в регіоні Середземного моря, ескалацією насилля в регіоні Близького Сходу.

Чи викликає у вас тривогу агресивність Росії в Європі?

Майкл Хайден (Michael Hayden), колишній голова ЦРУ і АНБ, США
07 Jul, 2015

Путін поводиться самовпевнено, але у нього немає хороших карт в цій грі.

Агресивність - це серйозна проблема на коротку, але не на тривалу перспективу, оскільки Росія - слабшаюча держава. Всі справжні атрибути держави - процвітаюча промисловість, підприємці, демократія і навіть газ і нафта - в небезпечному становищі. Єдині інструменти російської держави відносяться до радянської епохи: вето в ООН і те, що залишається від військової та ядерної держави».

Хайден упевнений, що агресивність Москви щодо балтійських країн є спробою повернути колишню велич.

Поразка «Набукко» спонукає Вашингтон до нових дій в регіоні Каспійського моря

The defeat of Nabucco encourages the US to new actions in the Caspian region
15 Aug, 2013

Сенат США зайнявся питанням будівництва нових шляхів постачання енергетичних ресурсів з регіону Каспійського моря до ринку Європейського Союзу. На початку вересня 2013 року американські законодавці будуть ставити перед Адміністрацією Президента США низку питань, покликаних активізувати процес постачання енергоносіїв з регіону Каспійського моря на ринок Європи. Що ж конкретно робитиме Вашингтон в регіоні Каспію? І які наслідки від цих дій матиме Європа?

США відмовляється від розміщення системи протиракетної оборони в Європі

USA rejected plans to deploy in Europe anti-ballistic missile defense system
27 Jun, 2013

GeoWeb Глобальна павутинаСьогодні проглядаються чіткі ознаки того, що Сполучені Штати Америки повністю відмовляться від своїх планів із розміщення елементів системи протиракетної оборони в Центральній Європі. Аналітики групи глобальної розвідки Geostrategy розцінюють дії американської сторони як визнання того, що розробка перехоплювача – головна складова четвертої фази розгортання елементів системи ПРО в Європі – буде скасована.

Чи зможе сланцевий газ змінити енергоринок Європи?

14 Jun, 2012

Група глобальної розвідки Geostrategy вважає, що сьогодні поки що важко оцінити реальне значення сланцевого газу для Європи як замінника традиційного природного газу. Це пояснюється як незавершеним процесом дослідження покладів газу, так і складністю його видобутку.

Скільки ядерної зброї знаходиться в Європі?

23 Dec, 2011

За оцінками аналітичної групи «Geostrategy», сьогодні на території європейських країн-членів НАТО продовжують розміщуватися 480 американських ядерних ракет. До останнього часу міжнародні експерти у ядерній галузі продовжували вважати, що американських ядерних ракет на території європейських країн вдвічі менше.