Президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн виступила з програмною промовою в Європейському Парламенті. Це було останнє звернення Президентки ЄС в її нинішній каденції. Після проведення у червні 2024 року виборів до Європарламенту, склад Європейської Комісії буде змінно.
Важкий український колос
A heavy Ukrainian ear of wheat
Від початку повномасштабного вторгнення Росія заблокувала українські порти. В Україні почали шукати альтернативу морським перевезенням зерна, тобто наземними шляхами. Допомогла з цим Єврокомісія, скасувавши мита на ввезення українських товарів. З травня 2022 року в Україні запустили «шляхи солідарності» — альтернативні маршрути залізницею, автомобільним транспортом та портами Дунаю, якими експортували зерно через території країн-сусідок в ЄС, а вже в липні 2022 в Стамбулі підписали зернову угоду між Україною, Росією, Туреччиною та ООН і починаючи з 1-го серпня значна частина українського зерна нарешті змогла перевозитись морем.
Катар не зможе врятувати Європу
Адміністрація президента США Джо Байдена вела перемовини з великими виробниками, у тому числі з Катаром, про можливість поставок більше газу до Європи, якщо вторгнення Росії в Україну перерве потік газу на континент.
Але малоймовірно, що Катар зможе в односторонньому порядку збільшити поставки зрідженого природного газу до Європи, оскільки більша частина його продукції зосереджена на довгострокових контрактах в Азії.
На Катар припадає приблизно п’ята частина світових поставок СПГ, але країна Перської затоки вже виробляє його на повну потужність.
Новий політичний сезон в Європі: на що очікувати Україні?
Напередодні нового політичного сезону низка керівників держав-членів ЄС окреслили пріоритети у сфері зовнішньої і без пекової політики. З їх слів та оцінок аналітикам групи Geostrategy стає зрозумілим, що новий політичний сезон буде дуже складним, доведеться шукати на низку геополітичних викликів, пов’язаних із Росією / Білорусією, ситуацію в регіоні Середземного моря, ескалацією насилля в регіоні Близького Сходу.
Чи викликає у вас тривогу агресивність Росії в Європі?
Майкл Хайден (Michael Hayden), колишній голова ЦРУ і АНБ, США
Путін поводиться самовпевнено, але у нього немає хороших карт в цій грі.
Агресивність - це серйозна проблема на коротку, але не на тривалу перспективу, оскільки Росія - слабшаюча держава. Всі справжні атрибути держави - процвітаюча промисловість, підприємці, демократія і навіть газ і нафта - в небезпечному становищі. Єдині інструменти російської держави відносяться до радянської епохи: вето в ООН і те, що залишається від військової та ядерної держави».
Хайден упевнений, що агресивність Москви щодо балтійських країн є спробою повернути колишню велич.
Поразка «Набукко» спонукає Вашингтон до нових дій в регіоні Каспійського моря
The defeat of Nabucco encourages the US to new actions in the Caspian region
Сенат США зайнявся питанням будівництва нових шляхів постачання енергетичних ресурсів з регіону Каспійського моря до ринку Європейського Союзу. На початку вересня 2013 року американські законодавці будуть ставити перед Адміністрацією Президента США низку питань, покликаних активізувати процес постачання енергоносіїв з регіону Каспійського моря на ринок Європи. Що ж конкретно робитиме Вашингтон в регіоні Каспію? І які наслідки від цих дій матиме Європа?
США відмовляється від розміщення системи протиракетної оборони в Європі
USA rejected plans to deploy in Europe anti-ballistic missile defense system
Сьогодні проглядаються чіткі ознаки того, що Сполучені Штати Америки повністю відмовляться від своїх планів із розміщення елементів системи протиракетної оборони в Центральній Європі. Аналітики групи глобальної розвідки Geostrategy розцінюють дії американської сторони як визнання того, що розробка перехоплювача – головна складова четвертої фази розгортання елементів системи ПРО в Європі – буде скасована.
Чи зможе сланцевий газ змінити енергоринок Європи?
Група глобальної розвідки Geostrategy вважає, що сьогодні поки що важко оцінити реальне значення сланцевого газу для Європи як замінника традиційного природного газу. Це пояснюється як незавершеним процесом дослідження покладів газу, так і складністю його видобутку.
Скільки ядерної зброї знаходиться в Європі?
За оцінками аналітичної групи «Geostrategy», сьогодні на території європейських країн-членів НАТО продовжують розміщуватися 480 американських ядерних ракет. До останнього часу міжнародні експерти у ядерній галузі продовжували вважати, що американських ядерних ракет на території європейських країн вдвічі менше.