Олімпіада в Сочі: протести набирають силу
За два дні до старту Олімпійських ігор у Сочі борці за права геїв мають намір провести акції протесту по всьому світу проти російських законів про "гей-пропаганду".
Таким чином учасники протестів хочуть звернути увагу міжнародних спонсорів Олімпіади на ставлення до сексуальних меншин у Росії.
Російський закон про заборону пропаганди нетрадиційних сексуальних відносин серед неповнолітніх, ухвалений минулого року, викликав величезний резонанс.
Політики, правозахисники, а також представники ЛГБТ-спільноти в Росії і за кордоном заявили про переслідування і утиск прав геїв у Росії.
Очікується, що протести пройдуть в 19 містах по всьому світу, в тому числі в Лондоні, Нью -Йорку, Парижі та Санкт-Петербурзі.
Борці за права сексменшин сподіваються, що спонсори Олімпіади, такі як McDonald's, Coca-Cola, Samsung і Visa, виступлять проти суперечливих законів.
За словами Марі Кемпбелл, очільниці руху All Out, який є натхненником акції, закон про заборону "гей-пропаганди" суперечить духу Олімпіади.
Російська влада відкидає критику і заявляє, що на права російської ЛБГТ-спільноти ніхто не зазіхає.
Дискримінації немає
Президент країни Володимир Путін у недавньому інтерв'ю ВВС заявив, що у нього "з геями товариські відносини".
"Ніяких побоювань для людей цієї нетрадиційної орієнтації, які збираються приїхати як гості або учасники Олімпіади, не існує, - сказав пан Путін. - Люди нетрадиційної орієнтації не можуть почуватися у нас людьми другого сорту, бо їх ніяк не дискримінують".
Незважаючи на заяви Володимира Путіна, багато геїв, як спортсмени, так і вболівальники, висловлювали побоювання, що приїхавши до Росії, вони потраплять під дію закону.
Негативне ставлення до політики російської влади висловили британський прем'єр Девід Кемерон, президент США Барак Обама, відомий британський письменник і актор Стівен Фрай та інші знані люди.
Стівен Фрай запропонував бойкотувати Олімпіаду в Сочі, однак цю ідею не підтримали керівники держав.
Наприкінці січня стало відомо, що уряд Великобританії збільшить фінансування організацій, які відстоюють права геїв у Росії.
Україна, криза: чому програють всі?
Семуель Чарап старший політолог RAND Corporation
За три роки з моменту початку кризи в Україні загинуло більш ніж 10000 людей і це продовжує виснажувати ресурси всіх країн. В результаті всі програють і в цьому конфлікті кожен великий актор грає гірше, ніж це було раніше і вирішення видається невловимим як ніколи. Це не повинно бути так.
Україна, ЄС: окремі результати дії зони вільної торгівлі
Модератор групи Geostrategy Сергій Даниленко
Українські виробники активно використовують преференції в рамках торгівлі між Україною та ЄС. Наприкінці 2016 року вже повністю використано 11 тарифних квот:
Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк
Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк
Продовження погіршення ситуації в Лівії, Єгипті та інших країнах Північної Африки та Близького Сходу суттєво впливають на формування світових цін на енергоносії, у першу чергу - нафти. Я вважаю, що сьогодні США недостатньо працюють над збільшенням стратегічних обсягів нафти.