Посольство США у Росії опублікували листа, на який посилалося видання "Известия" у статті про нібито намагання дискредитувати російських чиновників, з виправленими помилками правил англійської мови.
У статті «Для дискредитації російських чиновників використовують ЛГБТ-активістів» від 17 листопада "Известия" стверджують, що цей лист був адресований американським чиновником Ренді Беррі російському гей-активісту Миколі Алєксєєву.
Росія, США: американські дипломати надали відповідь газеті «Известия»
Олімпіада в Сочі: протести набирають силу
За два дні до старту Олімпійських ігор у Сочі борці за права геїв мають намір провести акції протесту по всьому світу проти російських законів про "гей-пропаганду".
Таким чином учасники протестів хочуть звернути увагу міжнародних спонсорів Олімпіади на ставлення до сексуальних меншин у Росії.
Російський закон про заборону пропаганди нетрадиційних сексуальних відносин серед неповнолітніх, ухвалений минулого року, викликав величезний резонанс.
Політики, правозахисники, а також представники ЛГБТ-спільноти в Росії і за кордоном заявили про переслідування і утиск прав геїв у Росії.
Очікується, що протести пройдуть в 19 містах по всьому світу, в тому числі в Лондоні, Нью -Йорку, Парижі та Санкт-Петербурзі.
Суд ЄС: гомосексуальний союз урівняли з традиційним шлюбом
Вища судова інстанція Європейського Союзу 12 грудня 2013 року ухвалила рішення про те, що гомосексуальним парам повинні бути надані такі ж привілеї та пільги, як і традиційним сім'ям.
Постанова суду стосується і країн, де одностатеві шлюби не легалізовані.
Це рішення винесене за позовом французького банківського службовця, якому відмовили у фінансових виплатах, які отримують усі сімейні пари. Суд визнав цю ситуацію випадком прямої дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації.
У більшості країн Євросоюзу одностатеві шлюби не легалізовані.
Чи можливі санкції проти українських політиків гомофобів?
Марійе КОРНЕЛІССЕН, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Зелені» - Європейський вільний альянс»
Представники офіційної влади в Україні поводять себе так, ніби сексуальних меншин у країні просто не існує. Хоча, разом із цим, українська влада намагається виглядати гарно в очах міжнародних партнерів. Але тут, в Європі, українських політиків дуже складно назвати друзями гей-спільноти.
Проблеми секс-меншин перешкоджають євроінтеграції України
Обговорення «незручних» проблем Києву не уникнути?
Останнім часом європейські інституції почали все наполегливіше вимагати від України припинити утиски так званої ЛГБТ-спільноти (від англійського LGBT – lesbian, gay, bisexual, and transgender). Це пов’язано з наближенням дат підписання Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС та виборів до Європарламенту. І якщо ще рік тому ця тема викликала в представників українського керівництва лише ніякові посмішки, то зараз вони змушені підійти до питання захисту прав ЛГБТ доволі серйозно.