Іран: угода з ядерного питання можлива за кілька місяців
Міністр закордонних справ Ірану Мохаммед Джавад Заріф повідомив верховному представнику ЄС з питань зовнішньої політики Кетрін Ештон, що угоду з ядерного питання може бути укладено протягом найближчих чотирьох місяців.
Переговори між двома політиками у рамках першого візиту пані Ештон до Ірану тривали понад годину.
"Ми можемо зробити це за чотири-п'ять місяців або і ще швидше", – заявив пан Заріф.
Баронеса Ештон повідомила, що "немає гарантії", що проведені нею переговори матимуть наслідком укладення всеосяжної угоди з цього питання.
Великі світові держави виступають за припинення Іраном його ядерних розробок, аби мати впевненість у тому, що країна не заволодіє ядерною зброєю.
Минулорічне обрання президентом Ірану поміркованого Хассана Рухані призвело до відлиги у стосунках між Тегераном та ЄС.
У листопаді 2013 року пані Ештон допомагала у досягненні угоди, яка передбачала призупинення ядерної програми Ірану в обмін на обмежене полегшення санкцій проти цієї країни.
Ще однією темою переговорів може стати війна у Сирії, оскільки Тегеран є одним з ключових союзників Башара Асада.
Востаннє керівник зовнішньополітичного відомства ЄС відвідував Іран у 2008 році.
"Немає гарантії"
Баронеса Ештон назвала тимчасову угоду "важливою", проте не настільки, як всеосяжна угода, напрацювання якої вона окреслила як "важке".
"Немає гарантії, що ми досягнемо успіху", – визнала вона.
Натомість пан Заріф заявив, що Іран проявив добрі наміри та політичну волю у виконанні своєї частини роботи, яка могла б призвести до такою домовленості.
За його словами, зараз "інша сторона" повинна сісти за стіл переговорів "з бажанням, рішенням та зобов'язанням досягти взаємоприйнятної угоди".
Під час візиту до Тегерану пані Ештон провела переговори з президентом Рухані та спікером парламенту Алі Ларіджані.
Головною метою візиту є дослідження потенціалу нової моделі відносин між Іраном та Європою.
Спостерігачі очікують, що баронеса Ештон дасть іранським співрозмовникам зрозуміти, що подальша побудова нових стосунків з міжнародним співтовариством може бути корисною для їхньої держави.
Очікують, що у понеділок пані Ештон у рамках свого візиту відвідає стародавнє місто Ісфахан.
НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону
Єнс Столтенберг
НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону, і тому активно вивчає плани збільшення власних сил у Східній Європі у відповідь на «нову норму» російської агресії, погроз і примусу.
Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»
- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?
План з 5 пунктів відновлення економіки України
Пенні Пріцкер
1) Оснащення України міжміністерським потенціалом планування з міжнародними планувальниками, менеджерами проектів та інженерами для підтримки державних службовців у наданні стратегічного керівництва та сполучної тканини для міжнародної спільноти донорів та приватного сектору.