США: Росія перешкоджає розширенню моніторингової місії ОБСЄ

23 Oct, 2014 | |

Росія перешкоджає розширенню моніторингової місії ОБСЄ на українсько-російському кордоні, заявив постійний представник Сполучених Штатів у організації Даніел Баєр.

"Попри численні прохання членів ОБСЄ і держав-партнерів, Російська Федерації продовжує блокувати відправлення спостерігачів на інші прикордонні контрольно-пропускні пункти окрім двох, на яких спостерігачі вже знаходяться", - йдеться у заяві американського представництва в ОБСЄ.

США та інші держави наполягають на тому, щоб моніторингова місія покривала й інші контрольно-пропускні пункти, а також мала змогу переміщуватися між ними.

Російські представники у ОБСЄ заявляють, що розширення місії потягне за собою значні затрати, при тому, що "ефективність її дуже сумнівна".

 

"Жодних ілюзій"

 

У середу Постійна рада ОБСЄ схвалили продовжити роботу моніторингової місії ОБСЄ на кордоні ще на місяць - до 23 листопада.

Російська сторона заявила, що згода на подовження роботи місії на її території - жест доброї волі, зазначивши, що Росія зі свого боку повністю контролює кордон.
"Ми були готові підтримати продовження на три місяці, але й згодні також і на те, щоб продовжити на один місяць. Це жест доброї волі. Росія запрошує спостерігачів туди і має повне право визначати, куди вони поїдуть і в якому складі", - заявив представник Росії в ОБСЄ Андрій Келін.

Представник США в ОБСЄ стверджує, що нинішня моніторингова місія на кордоні є недостатньою

Нині місія організації на кордоні складається із 16 спостерігачів і трьох осіб технічного персоналу і базується у місті Каменськ-Шахтинський у Ростовській області Росії. Місія моніторить рух через пропускні пункти "Гукове" і "Донецьк".

За словами представників США в ОБСЄ, ці два пункти складають тільки один кілометр із сотень, на які розтягнувся українсько-російський кордон. Крім того, робочі групи спостерігачів надто малі для такого обсягу роботи.

Раніше американський представник Деніел Баєр стверджував, що Україна не контролює близько 300 км українсько-російського кордону.
"На жаль, це перешкоджання - ще один втрачений шанс для Росії зіставити свої слова із діями і внести свій вклад у деескалацію ситуації, - заявив пан Баєр. - Жодних ілюзій: ця місія у нинішньому складі є недостатньою".

Американський дипломат укотре закликав Росію дотримуватися усіх зобов'язань за мінськими домовленостями, зокрема, вивести своїх військових і важке озброєння з України і сприяти звільненню усіх заручників.

Росія, зі свого боку, неодноразово заперечувала будь-яку причетність до конфлікту на сході України, визнаючи однак, що деякі росіяни вирушають туди як добровольці.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Міжнародні організації втратять свій вплив на глобальну політику

ШАЛЛЕНБЕРГ
Александр ШАЛЛЕНБЕРГ
Федеральний міністр з європейських та міжнародних справ Австрії

В інтерв’ю австрійським ЗМІ Міністр закордонних справ Александр ШАЛЛЕНБЕРГ окреслив наступні думки:

Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek)
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»

Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.

Перемир’я на Донбасі триває, але важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди.

Стівен ПАЙФЕР
Стівен ПАЙФЕР, колишній Посол США в Україні, старший науковий співробітник Інституту Брукінгса

Не зважаючи на те, що перемир’я на Донбасі триває, важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди. Російські військові разом із технікою продовжують перебувати на території Донбасу, непідконтрольній Україні.