США: Росія перешкоджає розширенню моніторингової місії ОБСЄ

23 Oct, 2014 | |

Росія перешкоджає розширенню моніторингової місії ОБСЄ на українсько-російському кордоні, заявив постійний представник Сполучених Штатів у організації Даніел Баєр.

"Попри численні прохання членів ОБСЄ і держав-партнерів, Російська Федерації продовжує блокувати відправлення спостерігачів на інші прикордонні контрольно-пропускні пункти окрім двох, на яких спостерігачі вже знаходяться", - йдеться у заяві американського представництва в ОБСЄ.

США та інші держави наполягають на тому, щоб моніторингова місія покривала й інші контрольно-пропускні пункти, а також мала змогу переміщуватися між ними.

Російські представники у ОБСЄ заявляють, що розширення місії потягне за собою значні затрати, при тому, що "ефективність її дуже сумнівна".

 

"Жодних ілюзій"

 

У середу Постійна рада ОБСЄ схвалили продовжити роботу моніторингової місії ОБСЄ на кордоні ще на місяць - до 23 листопада.

Російська сторона заявила, що згода на подовження роботи місії на її території - жест доброї волі, зазначивши, що Росія зі свого боку повністю контролює кордон.
"Ми були готові підтримати продовження на три місяці, але й згодні також і на те, щоб продовжити на один місяць. Це жест доброї волі. Росія запрошує спостерігачів туди і має повне право визначати, куди вони поїдуть і в якому складі", - заявив представник Росії в ОБСЄ Андрій Келін.

Представник США в ОБСЄ стверджує, що нинішня моніторингова місія на кордоні є недостатньою

Нині місія організації на кордоні складається із 16 спостерігачів і трьох осіб технічного персоналу і базується у місті Каменськ-Шахтинський у Ростовській області Росії. Місія моніторить рух через пропускні пункти "Гукове" і "Донецьк".

За словами представників США в ОБСЄ, ці два пункти складають тільки один кілометр із сотень, на які розтягнувся українсько-російський кордон. Крім того, робочі групи спостерігачів надто малі для такого обсягу роботи.

Раніше американський представник Деніел Баєр стверджував, що Україна не контролює близько 300 км українсько-російського кордону.
"На жаль, це перешкоджання - ще один втрачений шанс для Росії зіставити свої слова із діями і внести свій вклад у деескалацію ситуації, - заявив пан Баєр. - Жодних ілюзій: ця місія у нинішньому складі є недостатньою".

Американський дипломат укотре закликав Росію дотримуватися усіх зобов'язань за мінськими домовленостями, зокрема, вивести своїх військових і важке озброєння з України і сприяти звільненню усіх заручників.

Росія, зі свого боку, неодноразово заперечувала будь-яку причетність до конфлікту на сході України, визнаючи однак, що деякі росіяни вирушають туди як добровольці.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Конгрес має надати фінансову підтримку Україні

Бен Кардін
Бен Кардін
Сенатор США, Голова Комітету з закордонних справ Сенату

Сенатор Кардін заявив, що у той час, як багато американських сімей в родинному колі святкували День подяки, ук

США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass)
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)

Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.

Газпром не проводить в Європі антисланцеві кампанії

Карл ШЛІТЕР
Карл ШЛІТЕР, депутат Європейського парламенту від Швеції

Карл ШЛІТЕР (Carl Schlyter), депутат Європейського Парламенту від Швеції, Група «Зелені» \ Європейський вільний альянс», автор Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу.