Україну втягують у передвиборчу кампанію в Росії. Є спроби розіграти «кавказьку карту»

27 Feb, 2012 | |

Ситуація із затриманням в Одесі осіб, ймовірно громадян Об’єднаних Арабських Еміратів, які нібито на замовлення чеченського військового лідера Доку УМАРОВА готували замах на нинішнього Прем’єр-міністра Росії Володимира ПУТІНА є, за оцінкою експертів групи Geostrategy, дуже небезпечною. Така небезпека пояснюється кількома причинами, зокрема:

•    Україна та її спеціальні служби повинні тримати максимальну дистанцію щодо усіх внутрішніх політичних процесів в Росії, особливо пов’язаних з проведенням у березні 2012 року виборів російського Президента. Внутрішня ситуація в Росії починає бути все більш важкопрогнозованою. Навіть у випадку перемоги Володимира ПУТІНА на цих виборах, в російському суспільстві триватимуть процеси, які створюватимуть серйозні проблеми для повноцінного президентства В.ПУТІНА. На сьогодні також існують питання щодо можливості його перебування при владі протягом двох термінів. Отже, втягування України у передвиборчі російські комбінації може суттєво ускладнити для України розвиток контактів з новими політичними лідерами Росії.

•    Розіграш на території так званої «кавказької карти» може спровокувати виникнення конфліктних ситуацій на міжетнічному ґрунті на території Кримської Автономії, де проживає велика кількість кримських татар, які сповідують іслам.

•    Асоціація України з так званою «російською антитерористичною боротьбою на Кавказі» спричиняє до зростання ризиків реалізації в Україні терористичних актів за участю радикальних ісламістських груп, які продовжують вести боротьбу за незалежність від Російської Федерації.   

Надання російські стороні необхідної підтримки у боротьбі з військовими угрупованнями, які мають походження з Кавказу, повинно здійснюватися не публічно. Будь-які розголоси з даного питання збільшуватимуть ризики для України та її громадян.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal)
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»

- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass)
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)

Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.

США та Німеччина: триває важкий пошук позиції по Україні

Уільям Дроздяк (William Drozdiak)
Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради

Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради