Україну втягують у передвиборчу кампанію в Росії. Є спроби розіграти «кавказьку карту»

27 Feb, 2012 | |

Ситуація із затриманням в Одесі осіб, ймовірно громадян Об’єднаних Арабських Еміратів, які нібито на замовлення чеченського військового лідера Доку УМАРОВА готували замах на нинішнього Прем’єр-міністра Росії Володимира ПУТІНА є, за оцінкою експертів групи Geostrategy, дуже небезпечною. Така небезпека пояснюється кількома причинами, зокрема:

•    Україна та її спеціальні служби повинні тримати максимальну дистанцію щодо усіх внутрішніх політичних процесів в Росії, особливо пов’язаних з проведенням у березні 2012 року виборів російського Президента. Внутрішня ситуація в Росії починає бути все більш важкопрогнозованою. Навіть у випадку перемоги Володимира ПУТІНА на цих виборах, в російському суспільстві триватимуть процеси, які створюватимуть серйозні проблеми для повноцінного президентства В.ПУТІНА. На сьогодні також існують питання щодо можливості його перебування при владі протягом двох термінів. Отже, втягування України у передвиборчі російські комбінації може суттєво ускладнити для України розвиток контактів з новими політичними лідерами Росії.

•    Розіграш на території так званої «кавказької карти» може спровокувати виникнення конфліктних ситуацій на міжетнічному ґрунті на території Кримської Автономії, де проживає велика кількість кримських татар, які сповідують іслам.

•    Асоціація України з так званою «російською антитерористичною боротьбою на Кавказі» спричиняє до зростання ризиків реалізації в Україні терористичних актів за участю радикальних ісламістських груп, які продовжують вести боротьбу за незалежність від Російської Федерації.   

Надання російські стороні необхідної підтримки у боротьбі з військовими угрупованнями, які мають походження з Кавказу, повинно здійснюватися не публічно. Будь-які розголоси з даного питання збільшуватимуть ризики для України та її громадян.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Тріумф Зеленського

Tor Bukkvoll
Tor Bukkvoll
старший науковий співробітник Норвезького відділу оборонних досліджень

Звичайно, занадто рано говорити, чи буде вибір Володимира Зеленського президентом для України гарним. Якби Порошенко виграв, ми б очікували продовження частинних реформ, які ми бачили за останні п'ять років. Але Зеленський є абсолютно новим для української політичної сцени.

Відставка генерала Флінна та відношення до Росії

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Відставка генерала Флінна також викликає додаткові питання з приводу намірів адміністрації Трампа по відношенню до Росії Володимира Путіна, в тому числі, заяви президента що пропонують моральну еквівалентність між Сполученими Штатами і Росією, незважаючи на вторгнення в Україну, анексію Криму, за

Ми повинні продовжити надавати підтримку

Боб Коркер (Bob Corker)
Сенатор США Боб Коркер (Bob Corker) республіканець-Теннесі

Після телефонної розмови з послом США в Україні Джеффрі Пайєттом, сенатор США Боб Коркер (республіканець-Теннесі), голова сенатського комітету із закордонних справ, наголосив на подальшій