Україну втягують у передвиборчу кампанію в Росії. Є спроби розіграти «кавказьку карту»
Ситуація із затриманням в Одесі осіб, ймовірно громадян Об’єднаних Арабських Еміратів, які нібито на замовлення чеченського військового лідера Доку УМАРОВА готували замах на нинішнього Прем’єр-міністра Росії Володимира ПУТІНА є, за оцінкою експертів групи Geostrategy, дуже небезпечною. Така небезпека пояснюється кількома причинами, зокрема:
• Україна та її спеціальні служби повинні тримати максимальну дистанцію щодо усіх внутрішніх політичних процесів в Росії, особливо пов’язаних з проведенням у березні 2012 року виборів російського Президента. Внутрішня ситуація в Росії починає бути все більш важкопрогнозованою. Навіть у випадку перемоги Володимира ПУТІНА на цих виборах, в російському суспільстві триватимуть процеси, які створюватимуть серйозні проблеми для повноцінного президентства В.ПУТІНА. На сьогодні також існують питання щодо можливості його перебування при владі протягом двох термінів. Отже, втягування України у передвиборчі російські комбінації може суттєво ускладнити для України розвиток контактів з новими політичними лідерами Росії.
• Розіграш на території так званої «кавказької карти» може спровокувати виникнення конфліктних ситуацій на міжетнічному ґрунті на території Кримської Автономії, де проживає велика кількість кримських татар, які сповідують іслам.
• Асоціація України з так званою «російською антитерористичною боротьбою на Кавказі» спричиняє до зростання ризиків реалізації в Україні терористичних актів за участю радикальних ісламістських груп, які продовжують вести боротьбу за незалежність від Російської Федерації.
Надання російські стороні необхідної підтримки у боротьбі з військовими угрупованнями, які мають походження з Кавказу, повинно здійснюватися не публічно. Будь-які розголоси з даного питання збільшуватимуть ризики для України та її громадян.
Тріумф Зеленського
Tor Bukkvoll
Звичайно, занадто рано говорити, чи буде вибір Володимира Зеленського президентом для України гарним. Якби Порошенко виграв, ми б очікували продовження частинних реформ, які ми бачили за останні п'ять років. Але Зеленський є абсолютно новим для української політичної сцени.
Відставка генерала Флінна та відношення до Росії
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн
Відставка генерала Флінна також викликає додаткові питання з приводу намірів адміністрації Трампа по відношенню до Росії Володимира Путіна, в тому числі, заяви президента що пропонують моральну еквівалентність між Сполученими Штатами і Росією, незважаючи на вторгнення в Україну, анексію Криму, за
Ми повинні продовжити надавати підтримку
Сенатор США Боб Коркер (Bob Corker) республіканець-Теннесі
Після телефонної розмови з послом США в Україні Джеффрі Пайєттом, сенатор США Боб Коркер (республіканець-Теннесі), голова сенатського комітету із закордонних справ, наголосив на подальшій