Україну втягують у передвиборчу кампанію в Росії. Є спроби розіграти «кавказьку карту»

27 Feb, 2012 | |

Ситуація із затриманням в Одесі осіб, ймовірно громадян Об’єднаних Арабських Еміратів, які нібито на замовлення чеченського військового лідера Доку УМАРОВА готували замах на нинішнього Прем’єр-міністра Росії Володимира ПУТІНА є, за оцінкою експертів групи Geostrategy, дуже небезпечною. Така небезпека пояснюється кількома причинами, зокрема:

•    Україна та її спеціальні служби повинні тримати максимальну дистанцію щодо усіх внутрішніх політичних процесів в Росії, особливо пов’язаних з проведенням у березні 2012 року виборів російського Президента. Внутрішня ситуація в Росії починає бути все більш важкопрогнозованою. Навіть у випадку перемоги Володимира ПУТІНА на цих виборах, в російському суспільстві триватимуть процеси, які створюватимуть серйозні проблеми для повноцінного президентства В.ПУТІНА. На сьогодні також існують питання щодо можливості його перебування при владі протягом двох термінів. Отже, втягування України у передвиборчі російські комбінації може суттєво ускладнити для України розвиток контактів з новими політичними лідерами Росії.

•    Розіграш на території так званої «кавказької карти» може спровокувати виникнення конфліктних ситуацій на міжетнічному ґрунті на території Кримської Автономії, де проживає велика кількість кримських татар, які сповідують іслам.

•    Асоціація України з так званою «російською антитерористичною боротьбою на Кавказі» спричиняє до зростання ризиків реалізації в Україні терористичних актів за участю радикальних ісламістських груп, які продовжують вести боротьбу за незалежність від Російської Федерації.   

Надання російські стороні необхідної підтримки у боротьбі з військовими угрупованнями, які мають походження з Кавказу, повинно здійснюватися не публічно. Будь-які розголоси з даного питання збільшуватимуть ризики для України та її громадян.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Перемир’я на Донбасі триває, але важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди.

Стівен ПАЙФЕР
Стівен ПАЙФЕР, колишній Посол США в Україні, старший науковий співробітник Інституту Брукінгса

Не зважаючи на те, що перемир’я на Донбасі триває, важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди. Російські військові разом із технікою продовжують перебувати на території Донбасу, непідконтрольній Україні.

США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass)
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)

Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.

Україна, криза: чому програють всі?

Семуель Чарап
Семуель Чарап старший політолог RAND Corporation

За три роки з моменту початку кризи в Україні загинуло більш ніж 10000 людей і це продовжує виснажувати ресурси всіх країн.  В результаті всі програють і в цьому конфлікті кожен великий актор грає гірше, ніж це було раніше і вирішення видається невловимим  як ніколи. Це не повинно бути так.