Ізраїль: міністр енергетики лобіює будівництво газопроводу в Європу

24 Nov, 2014

Керівництво Ізраїлю запропонувало представникам Європейського Союзу проект із будівництва нового газопроводу в Європу, який допоможе зменшити залежність континенту від російського газу. Очікується, що газопровід братиме початок на Середземному узбережжі Ізраїлю, після цього буде прокладений до Кіпру, а потім до Греції та Італії.

Очікується, що до кінця поточного року ізраїльська сторона підготує та передасть до Брюсселя більш чіткі пропозиції щодо вказаного проекту, які включатимуть, у першу чергу, інформацію про джерела газу, який транспортуватиметься новий газопроводом.

Великобританія: виявлено великі поклади сланцевої нафти

17 Mar, 2014

Британські геологи відкрили на півдні Англії велике родовище сланцевої нафти. Нафтові сланцеві породи простягаються на 350 кілометрів від міста Веймут на заході до Дувра на сході.

На думку деяких фахівців, обсяг родовища може дорівнювати третині запасів нафти під Північним морем. Тим не менше ці оцінки ще потрібно буде підтвердити в ході тестового буріння. Згідно ряду підрахунків, запаси на південноанглійському родовищі нафти можуть досягати 15 млрд барелів.

Раніше геологи виявили на півночі Англії велике родовище сланцевого газу. За оцінками британського міністерства енергетики та зміни клімату, воно здатне повністю забезпечити попит у Великобританії на газ протягом найближчих 40 років.

Узбекистан, Росія: компанія "Лукойл" оголосила конкурс на закупівлю обладнання та будівництво газопереробного заводу

19 Dec, 2013

Російська нафтова компанія " Лукойл " оголосила конкурс на закупівлю обладнання та будівництво газопереробного заводу ( ГПЗ) на базі родовищ Кандимської групи в Узбекистані.
 
На сьогоднішній день завершено базове проектування Кандимського комплексу, розпочато роботу з підготовки техніко-економічного обгрунтування проекту. Переможця тендеру планується визначити в I кварталі 2014.
 

Поклади природного газу у світі: статистичні дані як інструмент впливу

21 Jun, 2011

Для прогнозної оцінки розвитку процесів на світовому газовому ринку необхідно мати інформацію про обсяги покладів газу у країнах, які його найбільше споживають – експортують – видобувають - володіють. Важливе значення також мають маршрути доставки газу до кінцевого споживача.

 Саме ці основні параметри – поклади - обсяги споживання – видобуток – експорт –  маршрути доставки – здійснюють найбільший вплив на коливання цін на газ. Так, наприклад, якщо країна багато споживає і не володіє покладами газу – вона автоматично потрапляє у фінансово-політичну залежність від експортера.

За результатами збору та узагальнення інформації про підтверджені поклади природного газу у головних газоносних країнах світу можна зробити наступні висновки: