Японія: переговори йдуть про чотири острови

12 Feb, 2019 | |

Прем'єр-міністр Японії Шінзо Абе, відповідаючи на запитання в парламенті у вівторок підкреслив, що країна не відступила від переговорів з Москвою по чотирьох російських островах, на які  претендує Японія. Абе також сказав, що підписання мирного договору з Росією тягне за собою розмежування кордону двох країн.

Уряд Японії стверджує, що острови є невід'ємною частиною території країни, яку незаконно окупували після Другої світової війни.

Кацуя Окада, який приєднався до опозиційної конституційної демократичної партії, зазначив, що японсько-радянська спільна декларація 1956 р. відноситься до передачі острівців Хабомаї і острова Шикотан, але не згадує острови Кунашірі і Еторофу.

Він висловив думку, що внесення декларації в основу переговорів призведе до того, що переговори по двох останніх островах будуть відтерміновані.

Абе спростував цю точку зору і підкреслив, що переговори для вирішення цього питання завжди були про чотири острови. Він сказав, що немає регресії.

На запитання, чи він має намір на демаркацію кордону з японською стороною лише з Хабомаєм і Шикотаном, Абе сказав, що уряд має намір підписати мирний договір після вирішення територіальної проблеми.

Він відмовився від коментарів, заявивши, що не хоче обговорювати зміст поточних переговорів.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом

Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock)
Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи

-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?

Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal)
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»

- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Йоханнес Корнеліс ван Баален
Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»

Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.