Чилі: президентом країни обрано колишнього студентського активіста

21 Dec, 2021 | |

Колишній студентський активіст Габріель Борич перемагає на президентських виборах Чилі він обіцяє стати президентом «для всіх чилійців».

Наступним президентом країни обрано лівого депутата, який став відомим під час антиурядових протестів у Чилі.

З майже 99% виборчих дільниць, Габріель Борич набрав 56% голосів у порівнянні з 44% за його консервативного опонента Хосе Антоніо Каста.

У 35 років Борич має стати наймолодшим президентом Чилі.

Попередній президент Себастьян Пінера – консервативний мільярдер – провів відеоконференцію з Бориком, щоб запропонувати повну підтримку свого уряду під час тримісячного перехідного періоду.

«Я збираюся бути президентом усіх чилійців», – сказав Габріель Борич у короткій телевізійній зустрічі з Пінерою. «Я зроблю все можливе, щоб пройти цей величезний виклик».

Борік, який вступить на посаду в березні, скористався суспільним гнівом з приводу ринкової економічної моделі Чилі, коли на фоні швидкого економічного зростання та збагачення невеликої частини населення зростала економічна нерівність та бідність.

Уродженець міста Пунта-Аренас, що на крайньому півдні Чилі, Габріель Борік, будучи студентом, очолював Федерацію студентів Чилійського університету в Сантьяго. Він став відомим лідером протестів у 2011 році, вимагаючи покращення та здешевлення освіти.

До 2014 року, коли йому було ще 20 років, він приєднався до національного конгресу як депутат нижньої палати, представляючи величезний і малонаселений найпівденніший регіон Чилі Магальянес.

Під час передвиборної кампанії цього року він пообіцяв «поховати» неоліберальну економічну модель, залишену диктатурою генерала Аугусто Піночета 1973-1990 років, і підвищити податки для «супербагатих», щоб розширити соціальні послуги, боротися з нерівністю та посилити захист навколишнього середовища.

 

 

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україна повинна швидше здійснювати реформи

Ольга ОЛІКЕР
Ольга ОЛІКЕР (Olga Oliker), старший аналітик Центру стратегічних та міжнародних досліджень (Center for Strategic and International Studies)
Профессор

Віце-президент США Джо Байден під час свого останнього візиту в Україну оголосив про наміри США виділити Україні додатково 120 млн. дол. допомоги на проведення економічних реформ та боротьбу із корупцією.

Експерт про ініціативу розпуску Конституційного суду

Франческо Палермо
Франческо Палермо
Професор порівняльного конституційного права університету Верони

Розвиток подій в Україні викликає стурбованість, бо погіршується. Варто зауважити, що сьогодні у багатьох країнах спостерігається помітна тенденція до загострення конфлікту між політичною та судовою гілками влади, за якого перша бере контроль над другою.

Забезпечити припинення будівництва Північного потоку 2

Тед Круз
Тед Круз
сенатор США від штату Техас

"Північний потік 2 становить серйозну загрозу національній безпеці США та нашим європейським союзникам", - сказав сенатор Тед Круз. "Закон про захист енергетичної безпеки Європи буде протидіяти експансіонізму Росії, орієнтуючи