Чилі: президентом країни обрано колишнього студентського активіста

21 Dec, 2021 | |

Колишній студентський активіст Габріель Борич перемагає на президентських виборах Чилі він обіцяє стати президентом «для всіх чилійців».

Наступним президентом країни обрано лівого депутата, який став відомим під час антиурядових протестів у Чилі.

З майже 99% виборчих дільниць, Габріель Борич набрав 56% голосів у порівнянні з 44% за його консервативного опонента Хосе Антоніо Каста.

У 35 років Борич має стати наймолодшим президентом Чилі.

Попередній президент Себастьян Пінера – консервативний мільярдер – провів відеоконференцію з Бориком, щоб запропонувати повну підтримку свого уряду під час тримісячного перехідного періоду.

«Я збираюся бути президентом усіх чилійців», – сказав Габріель Борич у короткій телевізійній зустрічі з Пінерою. «Я зроблю все можливе, щоб пройти цей величезний виклик».

Борік, який вступить на посаду в березні, скористався суспільним гнівом з приводу ринкової економічної моделі Чилі, коли на фоні швидкого економічного зростання та збагачення невеликої частини населення зростала економічна нерівність та бідність.

Уродженець міста Пунта-Аренас, що на крайньому півдні Чилі, Габріель Борік, будучи студентом, очолював Федерацію студентів Чилійського університету в Сантьяго. Він став відомим лідером протестів у 2011 році, вимагаючи покращення та здешевлення освіти.

До 2014 року, коли йому було ще 20 років, він приєднався до національного конгресу як депутат нижньої палати, представляючи величезний і малонаселений найпівденніший регіон Чилі Магальянес.

Під час передвиборної кампанії цього року він пообіцяв «поховати» неоліберальну економічну модель, залишену диктатурою генерала Аугусто Піночета 1973-1990 років, і підвищити податки для «супербагатих», щоб розширити соціальні послуги, боротися з нерівністю та посилити захист навколишнього середовища.

 

 

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії

Max Boot
Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США

 Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.

США з імпортера стали експортером газу

Френк Веррастро
Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон

Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон

Скасувати санкції США в обмін на скорочення ядерного арсеналу РФ - це віддати Україну

Ельмар Брок
Ельмар Брок
Голова комітету з закордонних справ Європарламенту

Скасувати санкції проти Росії, запроваджені США у зв'язку з анексією Криму та агресією проти України, в обмін на скорочення Москвою її ядерного арсеналу означало б "угоду про продаж свободи іншої країни", вважає чинний голова комітету Європарламенту з закордонних справ, представник німецького Хри