Чилі: президентом країни обрано колишнього студентського активіста
Колишній студентський активіст Габріель Борич перемагає на президентських виборах Чилі він обіцяє стати президентом «для всіх чилійців».
Наступним президентом країни обрано лівого депутата, який став відомим під час антиурядових протестів у Чилі.
З майже 99% виборчих дільниць, Габріель Борич набрав 56% голосів у порівнянні з 44% за його консервативного опонента Хосе Антоніо Каста.
У 35 років Борич має стати наймолодшим президентом Чилі.
Попередній президент Себастьян Пінера – консервативний мільярдер – провів відеоконференцію з Бориком, щоб запропонувати повну підтримку свого уряду під час тримісячного перехідного періоду.
«Я збираюся бути президентом усіх чилійців», – сказав Габріель Борич у короткій телевізійній зустрічі з Пінерою. «Я зроблю все можливе, щоб пройти цей величезний виклик».
Борік, який вступить на посаду в березні, скористався суспільним гнівом з приводу ринкової економічної моделі Чилі, коли на фоні швидкого економічного зростання та збагачення невеликої частини населення зростала економічна нерівність та бідність.
Уродженець міста Пунта-Аренас, що на крайньому півдні Чилі, Габріель Борік, будучи студентом, очолював Федерацію студентів Чилійського університету в Сантьяго. Він став відомим лідером протестів у 2011 році, вимагаючи покращення та здешевлення освіти.
До 2014 року, коли йому було ще 20 років, він приєднався до національного конгресу як депутат нижньої палати, представляючи величезний і малонаселений найпівденніший регіон Чилі Магальянес.
Під час передвиборної кампанії цього року він пообіцяв «поховати» неоліберальну економічну модель, залишену диктатурою генерала Аугусто Піночета 1973-1990 років, і підвищити податки для «супербагатих», щоб розширити соціальні послуги, боротися з нерівністю та посилити захист навколишнього середовища.
Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії
Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США
Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.
США з імпортера стали експортером газу
Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон
Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон
Скасувати санкції США в обмін на скорочення ядерного арсеналу РФ - це віддати Україну
Ельмар Брок
Скасувати санкції проти Росії, запроваджені США у зв'язку з анексією Криму та агресією проти України, в обмін на скорочення Москвою її ядерного арсеналу означало б "угоду про продаж свободи іншої країни", вважає чинний голова комітету Європарламенту з закордонних справ, представник німецького Хри