Естонія застосовує додаткові заходи у відповідь на агресію Росії в Україні
5 серпня, Міністерство закордонних справ Естонії прийняло рішення про невизнання паспортів, виданих Російською Федерацією, жителям Донецької та Луганської областей після 24 квітня 2019 року, якщо користувач паспорта раніше не був громадянином Росії. Рішення набирає чинності негайно.
За словами міністра закордонних справ Урмаса Рейнсалу, цей крок - це відповідь на підписаний президентом Росії у квітні регламент, який дозволяє прискорити надання російського громадянства жителям Донецької та Луганської областей. "Надання пришвидшеного російського громадянства жителям східної України - ще одна спроба підірвати незалежність України та увічнити нинішню нестабільну ситуацію із безпекою на сході України. Це повністю суперечить духу Мінських домовленостей", - пояснив Рейнсалу. "Сьогоднішнє рішення Естонії відображає наше принципове засудження амбіцій Росії такого характеру", - додав він.
Міністр закордонних справ Естонії порушив тему видачі пришвидшених паспортів у Раді закордонних справ Європейського Союзу в травні. 20 червня Європейська рада висловила серйозну стурбованість цим питанням та готовність розглянути питання про невизнання цих російських паспортів. «Я вірю, що інші країни-члени Європейського Союзу та загалом міжнародна спільнота незабаром приймуть подібні рішення. Наш обов'язок продовжувати активно підтримувати суверенітет та територіальну цілісність України ", - сказав він.
Раніше Естонія вирішила не визнавати паспорти РФ, видані в Криму та Севастополі місцевим жителям після 18 березня 2014 року, якщо користувач паспорта раніше не був громадянином Росії.
Естонія разом з багатьма іншими країнами-членами Європейській Комісії наголосила на необхідності розробки керівних принципів Європейського Союзу з цього питання, і сьогоднішнє рішення ґрунтується на вказівках липня. Рішення про невизнання належить до компетенції кожної країни-члена Європейського Союзу. Естонія обробляє візові заяви російських громадян відповідно до Візового кодексу Європейського Союзу та Угоди про спрощення візового режиму між ЄС та Росією.
Експерт про ініціативу розпуску Конституційного суду
Франческо Палермо
Розвиток подій в Україні викликає стурбованість, бо погіршується. Варто зауважити, що сьогодні у багатьох країнах спостерігається помітна тенденція до загострення конфлікту між політичною та судовою гілками влади, за якого перша бере контроль над другою.
Україні треба реальна фінансова допомога
Роберт Кан (Robert Kahn), старший фінансовий аналітик, Рада зовнішніх зносин, США
На фоні драматичних переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі, результати переговорів між Україною та Міжнародним валютним фондом відійшли на другий план. Однак важливим стало досягнення домовленості про виділення України кредиту МВФ на суму 17,5 млрд. дол. США.
Путін висуває вимоги, які, як він знає, ніколи не будуть виконані
Норберт Реттген
Путін висуває вимоги до НАТО, які, як він знає, ніколи не будуть виконані. Чому? Він доручив Лаврову пояснити, що Польща, країни Балтії та Україна є «осиротілими територіями», націленими на НАТО. Чому?