Євросоюз: Росія більше не стратегічний партнер

12 Mar, 2019 | |

Ключові положення Доповіді Європейського Парламенту щодо стану політичних відносин ЄС – РФ стосовно України:

📌ЄП наголошує на подальший твердості і послідовності ЄС у підтриманні санкцій щодо РФ, які будуть продовжуватися доти, доки РФ порушує міжнародне право.

📌ЄС не може розглядати поступового відновлення відносин з Росією, поки вона повністю не імплементує Мінські домовленості і не відновить територіальну цілісність України; у цьому контексті ЄП закликає до критичного і всеохоплюючого перегляду ЄС своїх відносин з РФ.

📌Незаконна окупація та анексія Криму, який є регіоном України, російське пряме і опосередковане залучення у збройні конфлікти у східній частині України є спрямованим порушенням міжнародного права, демократичних принципів та фундаментальних цінностей; ЄП суворо засуджує порушення представниками РФ на окупованих територіях прав людини.

📌З 2015 р. новими сферами напруги між ЄС і РФ стали: …залякування, арешти і ув’язнення у порушення міжнародного права іноземних громадян, зокрема О.Сенцова, організація незаконних виборів на Донбасі, проведення недемократичних виборів в РФ, незаконне будівництво «Керченського мосту», масштабна мілітаризація незаконно окупованого Криму, а також частин Чорного і Азовського морів; обмеження міжнародної навігації в Азовському морі і Керченській протоці, зокрема щодо кораблів під прапорами держав-членів ЄС, незаконні атака і захоплення українських кораблів та арешт українських моряків у Керченській протоці, порушення угод щодо контролю над озброєннями, утиски журналістів та незалежних ЗМІ.

📌У нинішніх обставинах РФ більше не може вважатися «стратегічним партнером».

📌РФ продовжує ігнорувати рішення арбітражного суду в справі Нафтогазу, чим підриває механізми міжнародного вирішення торговельних спорів у судах.

📌Імплементація Мінських домовленостей мала б продемонструвати добру волю РФ щодо врегулювання конфлікту на сході України; необхідною є активізація консультацій у Нормандському форматі, включаючи сильніше залучення ЄС; ЄП наголошує на своїй підтримці суверенітету і територіальної цілісності України.

📌Засуджується роль РФ у збитті літака МН17 та робиться заклик притягти винних до відповідальності.

📌Засуджуються дії РФ в Азовському морі як порушення міжнародного морського права та міжнародних зобов’язань, а також будівництво мосту через Керченську протоку і прокладання підводних комунікацій до незаконно анексованого Криму без згоди України; ЄП зберігає глибоку занепокоєність російською мілітаризацією Азовського моря, чорноморського регіону і Калінінградської області.

📌Підкреслюється, що порушення Росією міжнародних правил, зокрема свободи навігації, двосторонніх угод та незаконна анексія Криму, складають загрозу сусідам РФ не лише у чорноморському, але також у балтійському і середземноморському регіонах Європи, що вимагає чіткої політики щодо такої поведінки РФ.

📌«Північний потік – 2» посилює залежність ЄC від поставок російського газу, загрожує внутрішньому ринку ЄС і не відповідає енергетичній політиці та стратегічним інтересам ЄС, а відтак має бути зупиненим; у цьому контексті ЄП наголошує на відданості завершити формування Енергетичного союзу ЄС; висловлюється жаль щодо використання РФ енергоресурсів як політичного інструменту для нав’язування свого впливу і тиску.

📌Реакція ЄС на російські пропагандистські кампанії та масовану дезінформацію є недостатньою і потребує подальшого посилення.

📌ЄС має бути готовим запровадити нові санкції, якщо РФ надалі порушуватиме міжнародне право; Рада ЄС має провести глибокий аналіз ефективності та суворості санкційного режиму.

📌Вітається запровадження обмежувальних заходів проти європейських компаній, залучених у незаконне будівництво мосту через Керченську протоку.

📌ЄК і ЄСЗД мають невідкладно підготувати загальноєвропейський «Акт Магніцкого» щодо осіб, відповідальних за акти корупції та серйозні порушення прав людини; введення в дію такого санкційного списку має відбутися негайно.

📌Існує лише політичне вирішення конфлікту на сході України; необхідні заходи з відновлення довіри на Донбасі; підтримується розгортання миротворчих сил ООН в цьому регіоні східної України; повторно робиться заклик щодо призначення Спеціального посланця ЄС щодо Криму та Донбасу.

📌Росія повинна негайно звільнити політичних в’язнів, включаючи іноземних громадян і журналістів.

📌Росія повинна у повній мірі співпрацювати з міжнародним розслідуванням у справі МН17.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україна, ЄС: окремі результати дії зони вільної торгівлі

Сергій Даниленко
Модератор групи Geostrategy Сергій Даниленко
analytics@geostrategy.ua

Українські виробники активно використовують преференції в рамках торгівлі між Україною та ЄС. Наприкінці 2016 року вже повністю використано 11 тарифних квот:

Українська армія переможе

Марк Хертлін, (Mark Hertling)
Марк Хертлін, (Mark Hertling) генерал-лейтенант, колишній командувач Збройних сил США в Європі

Протягом своєї військової кар’єри я бачив українських військових у різних ситуаціях. Я бачив їх під час участі у миротворчих операціях на Балканах.

Відставка генерала Флінна та відношення до Росії

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Відставка генерала Флінна також викликає додаткові питання з приводу намірів адміністрації Трампа по відношенню до Росії Володимира Путіна, в тому числі, заяви президента що пропонують моральну еквівалентність між Сполученими Штатами і Росією, незважаючи на вторгнення в Україну, анексію Криму, за