США, НАТО: обговорено співпрацю

31 Jan, 2024 | |

Відбулася зустріч Радника Президента США з питань національної безпеки Дж.Саллівана з Генсекретарем НАТО Є.Столтенбергом.

Сторони привітали нещодавнє схвалення Туреччиною членства Швеції в НАТО та висловили спільне бажання побачити якомога швидше приєднання Швеції до Альянсу.

Генсекретар відзначив непохитну підтримку союзниками по НАТО України, яка продовжує захищатися від російської агресії. Дж.Салліван і Є.Столтенберг обговорили планування саміту НАТО у Вашингтоні у липні 2024 року та покращення військової готовності НАТО, оскільки рекордна кількість членів Альянсу перебуває на шляху виконання зобов’язань щодо двох відсотків витрат на оборону у 2024 році.

Сторони обмінялися думками щодо прогресу Альянсу в нарощуванні оборонного виробництва та висловили занепокоєння щодо експорту КНДР та закупівель росією військового обладнання КНДР, а також використання цього обладнання росією проти України. Вони також підкреслили спільну відданість членів Альянсу захищати кожний дюйм території НАТО.

 

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом

Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock)
Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи

-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?

Традиційна зброя знову стає головною у конфліктах

Borrell
Жозеп Боррель
Високий представник ЄС

Широкомасштабне вторгнення росії в Україна нагадало державам-членам Європейського Союзу про критичну важливість мати на своєму балансі достатню кількість традиційного озброєння. Зокрема, мова йде про танки, артилерію та снаряди.

США та Німеччина: триває важкий пошук позиції по Україні

Уільям Дроздяк (William Drozdiak)
Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради

Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради